Bębny obręczowe

Poza sztuką, zajmuję mnie także świat ezoteryki, szamanizmu i dawnych wierzeń. Od kilku lat na mojej ścieżce pojawił się bęben.

Historia bębna obręczowego sięga czasów prehistorycznych, kiedy to używany był głównie jako instrument rytualny wprowadzający w stan transu. Rytmiczne, jednostajne bębnienie powoduje zmianę świadomości człowieka, gdzie ciało i umysł zostają naładowane wibracją dźwięków przypominających uderzenia serca. To własnie ten sposób bębnienia jest wykorzystywany po dziś dzień przez szamanów wielu kultur do wprowadzania się w trans oraz odbywania wewnętrznych podróży mających na celu przywracanie zdrowia oraz równowagi psychicznej.

Wykorzystuję bębny do tzw „podróży szamańskich” traktując je jak wehikuły, służące do podróży transowych, przyzywania duchów i Zwierząt Mocy; do wglądów w siebie, do leczenia ciała i wywoływania wizji.
Jest wiele podróży. Niektóre zabierają nas w dalekie egzotyczne kraje, inne w przestrzenie wewnętrznego wymiaru. Do tych drugich może nas zabrać właśnie bęben.
Zachęcam do odbywania takich podróży, do poznawania swojego wewnętrznego świata, do wejścia w inny stan świadomości, w przestrzeń kreacji i w prastare szamańskie krainy, gdzie możemy odnaleźć zdrowie, spotkać przodków a także swoich przewodników duchowych czy Zwierzęta Mocy. Zwierzęta w świecie materialnym jak i duchowym przejawiają pewne cechy i archetypy, mogą więc być dla nas podpowiedzią lub drogowskazem w codziennym życiu. Mogą nas wspierać swoją mocą, mądrością gatunkową i swoimi właściwościami.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z tym niezwykłym instrumentem.
Bębny są dostępne do oglądania i sprzedaży w pracowni SOWA STUDIO 🦉, Pl. Ratuszowy 4 w Bielsku- Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *