Zaduszki- Szałas Potu

Serdecznie zapraszam Was na bardzo szczególną Ceremonię Szałasu Potu, dedykowaną naszym przodkom.
 

Wiara w nieśmiertelność pozazmysłowej cząstki człowieka wydaje się być uniwersalna na przestrzeni dziejów. Zaduszki a dawniej Dziady były, więc poświęcone pamięci i modlitwie za zmarłych, które w zależności od regionu przyjmowało rozmaite formy. Od przyjmowania do domostw i karmienia dusz, aż po zapalanie zniczy na grobach. To dzień zadumy i refleksji nad przemijalnością rzeczy doczesnych i ostatecznym losem człowieka.
Będzie to zatem ceremonia poświęcona pamięci i łączności ze zmarłymi, z naszymi przodkami i z rodem. Tym razem ołtarz przy szałasie będzie przystrojony nie tylko naszymi przedmiotami mocy, ale także darami, światłem i pożywieniem dla dusz błąkających się po ziemi. Będziemy również modlić się o to, by siła tej ceremonii pomogła im na odnalezienie spokoju i światła w swojej wędrówce do Boga.
Będzie to czas, w którym zastanowimy się nad pojęciem Przemijania i Śmierci, popracujemy z bólem i emocjami towarzyszącym nam w momencie odchodzenia osoby nam bliskiej.
Opowiemy sobie o życiu pozagrobowym oraz udamy się po korzeniach Drzewa Życia w odwiedziny do krainy zmarłych, a także spotkamy się z własną śmiertelnością, by uczynić Śmierć swoim sprzymierzeńcem.

PROGRAM
Poniedziałek
14:00- Zakwaterowanie
14:30- Otwarcie Kręgu
18:00 Przygotowanie szałasu i wprowadzenie do ceremonii
19:00 Tworzymy ołtarz, rozpalamy Ogień, gramy, tańczymy
20:00 Ceremonia spalania lęków
21:00 Wchodzimy do szałasu
24:00 Czas darów dla Ognia i podziękowań, biesiady, wypoczynku i śnienia.
Wtorek
09:00 Śniadanie
10:30 Koło Życia -wykład
12:00 Krąg Zamykający
15:00 Pożegnanie

MEDYCYNA KRĘGU
Krąg to święta przestrzeń wspólnoty, uzdrawiania, szacunku, wsparcia i zaufania. W Kręgu wszyscy jesteśmy równi. Każdy ma prawo głosu i każdy zostaje wysłuchany. To co zostało wypowiedziane w Kręgu, pozostaje w Kręgu, obowiązuje nas bowiem zasada poufności, prawdy i szacunku. W Kręgu nie ma miejsca na krytykę, wulgaryzmy czy niechciane porady. Mówiącego obdarza się uważnością, empatią i wsparciem. Krąg przyjmuje nawet najtrudniejsze emocje, które potrzebują się wyrazić. A poznając prawdziwe ludzkie historie uczymy się wiele o sobie, o innych, a także uświadamiamy sobie, że nigdy nie jesteśmy osamotnieni. Zawsze jest ktoś, kto był w podobnej sytuacji i służy swoją mądrością i wsparciem.

MEDYCYNA SZAŁASU POTU
Szałas Potu to rytuał oczyszczenia i odrodzenia, powrotu do łona Matki Ziemi, połączenia z przodkami i poczucia wspólnoty. To przestrzeń sacrum, przestrzeń modlitw, która pozwoli nam na połączenie z siłami natury, świętymi kierunkami, żywiołami, z tym co boskie i ziemskie.
W przestrzeni rytuału, w przestrzeni magii świata duchowego wszystko jest możliwe, dlatego też i nasz głos będzie usłyszany, dlatego też i my będziemy mogli połączyć się z naszymi przodkami oraz wziąć czynny udział w transformacji prowadzącej do naszej odnowy i odrodzenia.
Ceremonia ta potęguje poczucie przynależności (do świata), poczucie więzi i wspólnoty, pozwala na uzyskanie wglądów, oczyszczenie, uzdrowienie oraz spełnienie naszych intencji.
Podczas pobytu w szałasie oczyszczamy ciało fizyczne z toksyn, umysł z negatywnych myśli i schematów, a serce z doskwierających emocji i uczuć.
We wnętrzu szałasu, przechodzimy symboliczną podróż przez wszystkie etapy życia człowieka, odpowiadające kierunkom świata i żywiołom. Jest to czas wglądów, głębokich refleksji i wspomnień, podziękowań i wzruszeń. Zatopieni w ciemnościach i cieple; objęci mocą Kręgu i konstrukcją szałasu, przechodzimy prawdziwą przemianę. Wchodząc w głąb siebie, odnajdujemy zakłócenia i blokady, negatywne przekonania, integrujemy w sobie przeciwieństwa, dajemy upust emocjom. Wysyłamy życzenia i wyrażamy intencje, które wraz z unoszącym się dymem i parą zabierane są do Wielkiego Ducha, źródła wszelkiej kreacji.

WAŻNE:
• Ceremonii Szałasu Potu nie należy porównywać do pobytu w saunie, jest to zupełnie innego rodzaju doświadczenie, dlatego o chęci przystąpienia powinna decydować wewnętrzna potrzeba i jasno określona INTENCJA. Dlatego bardzo proszę poświęcić czas na jej przygotowanie. To w jakim celu udajemy się do szałasu, czy to, co chcemy oczyścić i z czym pracować kształtuje nasze doświadczenie jako wspólnoty!
• Pamiętajcie, że w dzień w którym się spotykamy warto zachować dietę. Tego dnia jemy tylko lekkostrawny pokarm: owoce, warzywa, pijemy dużo wody, oraz NIE UŻYWAMY ŻADNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH!!!
• Jeśli dana osoba cierpi na dolegliwości związane z sercem lub nadciśnieniem, jak również przyjmuje leki psychotropowe (antydepresanty itp.) proszę o zgłoszenie przed spotkaniem!

O prowadzącej:
Izabela Ewa Ołdak to wielowymiarowa artystka, malarka, tatuatorka, kuratorka sztuki. Od 11tu lat krocząca szamańską ścieżką. Trzyma Kręgi, prowadzi ceremonie i kurs szamański, pracuje ze Zwierzętami Mocy i Tarotem. Aktualnie uczennica Evy Ruprechtsberger, psycholożki, uzdrowicielki, szamanki, dzięki której poznaje szamańskie techniki uzdrawiania wg. Sandry Ingerman i Michaela Harnera. 

CO NALEŻY ZABRAĆ?
• wegetariańskie jedzenie w tym owoce na wspólny stół
• śpiwór lub koc
• ciepłe i wygodne ubrania
• dwa ręczniki
• prześcieradło lub chustę do szałasu
• poduszkę do siedzenia w szałasie (taką która można zmoczyć potem)
• przedmioty mocy, które chcemy położyć na ołtarzu przy szałasie (kamienie, amulety, figurki, kadzidła)
• zdjęcia przodków za których chcemy się pomodlić
• dary dla Ognia np. masło, oliwa, zioła, kopal, jedzenie z własnego ogrodu, ziarna, orzechy
• notes
• instrumenty muzyczne i pieśni

MIEJSCE:
Będziemy gościć w przepięknym miejscu w Hażlachu (nieopodal Cieszyna) w dworkowej zabudowie Zajęczego Jaru. Do dyspozycji mamy cztery pokoje (w tym całe poddasze) trzy łazienki i kuchnię: https://web.facebook.com/zajeczyjar/
Zajęczy Jar ul. Muroń 24, 43-419 Hażlach

Koszty:
Ceremonia Szałasu Potu: 300 zł
Nocleg: 60zł

Ilość miejsc jest ograniczona dlatego OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
Kontakt: izabela.oldak@gmail.com, 791940466
Gwarancję miejsca stanowi bezzwrotna przedpłata 100 zł . Nr konta podam w mailu.