Kobiece Misteria

Kobiece Misteria, to nauka o zstępowaniu, by móc przejść przez swoje ciemne zakamarki, i odnaleźć drogę powrotną do samej siebie. Duchowe doświadczenie kobiety polega na przemieszczaniu się głębiej do wewnątrz, by móc pozbierać te części siebie, które utraciła w momencie odrzucenia matki czy naruszenia swojej kobiecości. Są one niezbędne by ponownie narodzić w pełnej akceptacji dla siebie i swojej natury, wraz z pełnym spektrum odczuwanych emocji, zmiennością nastrojów, cyklicznością, seksualnością, intuicją, swoimi talentami i wartościami.

W tej podróży, w której będziemy szukały utraconych fragmentów siebie, oraz porzucały wszystko to co nie jest zgodne z naszą prawdziwą naturą pomoże nam ceremonia szałasu potu. Święte, ciemne, gorące łono Matki Ziemi, które pomoże nam przejść cały ten proces. 

By poczuć prawdziwe odosobnienie zaszyjemy się z dala od miejskiego a nawet wiejskiego klimatu w chatce przy stawie. Zaszyjemy się w urokliwym miejscu otulonym ze wszystkich stron lasem, w którym tętni życie. Znajduje się tam tajemnicza chatka z bali, kryta strzechą ze słomy. Choć współcześnie budowana sprawia wrażenie siedliska prawdziwej wiedźmy. Wejście do chatki prowadzi przez zadaszony taras, gdzie w pełnym połączeniu z naturą i na świeżym powietrzu można wypocząć czy spożywać posiłki. Wewnątrz chatki jest jedna duża izba z jednopalnikową kozą, gdzie można ugotować posiłek jednogarnkowy. Brak jest elektryczności. Możemy pomyśleć o latarkach, latarenkach, świeczkach w bezpiecznych lampionach. Duże okna pozwalają podziwiać uroki tego miejsca. Chatka położona jest bezpośrednio nad malowniczym stawem, po którym pływają kaczki. Gdzieś w oddali bobry budują swoje tamy. Czasem przebiegnie zagubiona sarna lub lis. Las śpiewa całym swoim bogactwem ptasich głosów, rechoczą żaby. Inne zwierzęta będą nas zapewne obserwować z ukrycia. Brak cywilizowanych warunków, tj. węzła sanitarnego, do jakiego przywykłyśmy, będziemy jednak mogły korzystać z całkiem przyzwoitego wychodka. Brak jest bieżącej wody, dlatego musimy się zaopatrzeć w wodę pitną. Toaletę po ceremonii szałasu możemy odbyć bezpośrednio w stawie

PROGRAM
Sobota
11.30 Przyjazd i zakwaterowanie
12.00 Spotkanie w Kręgu 
14.00 Obiad – wspólne gotowanie
16.00 Przygotowanie ołtarza, budowa szałasu potu, 
18:00 Ceremonialne malowanie twarzy i kostiumów 
20:00 Misteria w szałasie potu
Niedziela
09:00 Śniadanie
10:00 Spotkanie z Duszą
12.00 Integracja w Kręgu
14:00 Obiad i pożegnanie

CO NALEŻY ZABRAĆ?
• jedzenie na wspólny stół
• śpiwór/ koc• jedzenie na wspólny stół
• woda, najlepiej baniak 5l
• latarka, lampion
• śpiwór/ koc
• sukienkę
• 2 ręczniki
• prześcieradło lub chustę do szałasu
• jeśli możesz, przywieź kamień lub dwa ok 2kg reprezentujące twoich przodków
• przedmioty mocy, które chcesz położyć na ołtarzu
• przedstawienia, obrazki, figurki, kobiet, bogiń, przodkiń
• dary dla Ognia np. masło, oliwa, kadzidła, zioła, orzechy, jedzenie z własnego ogrodu
• instrumenty muzyczne
• notes

CZAS I MIEJSCE
Sobota 10 września 12;00 do niedziela 11 września 15:00 
Kozia Wola 

CENA
300zł plus nocleg, drzewo, organizacja….

ZGŁOSZENIA
izabela.oldak@gmail.com, 791940466 
Ilość miejsc ograniczona do 12 gwarancję miejsca stanowi wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150zł.

PROWADZĄCA
Izabela Ewa Ołdak, artystka sztuk pięknych, malarka, tatuatorka, wizjonerka, kobieta mocy. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Holenderskiego Instytutu Sztuki w Enschede w Holandii. Jej twórczość obejmuje symboliczno-magiczne obrazy, mandale, sztukę wizyjną, projekty land-art oraz tatuaże intencyjne. Od kilkunastu lat swoją ścieżkę artystyczną łączy z praktyką szamańską. Szamańskie uzdrawianie (w tym odzyskiwanie duszy), Ceremonie Szałasu Potu, Zwierzęta Mocy, to jej główne narzędzia pracy. Od 2014 roku regularnie zasiada i trzyma Kręgi. Aktualnie jest uczennicą chakaskiego szamana Walerego Topojewa oraz szamanki i psycholożki Evy Ruprechtsberger certyfikowanej przez Sandrę Ingerman.

Od 2021 roku prowadzi otwartą pracownię artystyczną Portal Mocy w Makowie Podhalańskim.
www.izabelaoldak.com

KOORDYNATORKA
Wanda Wróbel…..