Celebracja Kobiecości vol.3

Drogie Kobiety!
Zapraszamy Was na CELEBRACJĘ KOBIECOŚCI , świętowanie i cieszenie się naszą świętą kobiecością.
Będzie to już trzecie spotkanie z tego cyklu, które poprowadzimy dla Was w pięknych okolicznościach przyrody na południu kraju.
Ułożyłyśmy spotkanie tak, byśmy mogły w pełni odkryć w sobie, wyeksponować oraz ukochać swoją kobiecość oraz zgłębić moc i tajniki czterech Żywiołów.
W programie znajdziecie medycynę Kobiecego Kręgu, Szałasu Potu i ceremonialnego Kakao, spotkanie z Żywiołami a także taniec, śpiew, kąpiel w dźwiękach gongów, wizualizacje i relaksacje.
Będziemy także ćwiczyć się w sztuce przyjemności i dopieszczania siebie 🙂
 
♥ Program:
Piątek
17:00 Przyjazd i zakwaterowanie
17:30 Spotkanie w Kręgu
20:00 Zmysłowa Ceremonia Kakao
Sobota
09.00 Śniadanie
10.00 Mądrość Żywiołów wprowadzenie i podróż poprzez żywioły w ciele
12.00 Taniec Żywiołów
14.00 Obiad – wspólne gotowanie
16.00 Przygotowanie szałasu i ołtarza, ceremonialne malowanie twarzy i muzykowanie
20:00 Ceremonia szałasu potu
Niedziela
09:00 Śniadanie
10:00 Śpiew intuicyjny, relaks przy dźwiękach gongów
12.00 Integracja w Kręgu
14:00 Obiad i pożegnanie
 
♥ CO NALEŻY ZABRAĆ?
• jedzenie na wspólny stół
• śpiwór/ koc
• wygodne ale zarazem odświętne ubrania
• sukienka/spódnica
kolor czerwony, może być to chusta lub inna część garderoby, kwiat we włosach czy szminka na ustach
• 2 ręczniki
• prześcieradło lub chustę do szałasu
• jeśli możesz, przywieź kamień lub dwa ok 2 kg reprezentujące twoich przodków
• przedmioty mocy, które chcesz położyć na ołtarzu
• przedstawienia, obrazki, figurki, kobiet, bogiń, przodkiń
• dary dla Ognia np. masło, oliwa, kadzidła, ziła, orzechy, jedzenie z własnego ogrodu
• instrumenty muzyczne
• notes
 
♥ MEDYCYNA KRĘGU
Krąg to święta przestrzeń wspólnoty, wsparcia i zaufania. W Kręgu wszyscy jesteśmy równi. Każdy ma prawo głosu i każdy zostaje wysłuchany. To co zostało wypowiedziane w kręgu, pozostaje w kręgu, obowiązuje nas bowiem zasada poufności, prawdy i szacunku. W kręgu nie ma miejsca na krytykę, wulgaryzmy czy niechciane porady. Mówiącego obdarza się uważnością, empatią i wsparciem. Krąg przyjmuje nawet najtrudniejsze emocje, które potrzebują się wyrazić. A poznając prawdziwe ludzkie historie uczymy się wiele o sobie, o innych, a także uświadamiamy sobie, że nigdy nie jesteśmy osamotnieni. Zawsze jest ktoś, kto był w podobnej sytuacji i służy swoją mądrością i wsparciem.
 
♥ CEREMONIA SZAŁASU POTU to rytuał oczyszczenia i odrodzenia, powrotu do łona Matki Ziemi, połączenia z przodkami oraz siłami Kierunków i Żywiołów.
Podczas pobytu w szałasie oczyszczamy ciało fizyczne z toksyn, umysł z negatywnych myśli i schematów, a serce z doskwierających emocji i uczuć.
We wnętrzu szałasu, przechodzimy symboliczną podróż przez wszystkie etapy życia człowieka, odpowiadające kierunkom świata i Żywiołom. To właśnie na mocy tych ostatnich skupimy się najbardziej.
Ceremonia Szałasu Potu to czas wspólnoty, wglądów, głębokich refleksji i wspomnień, podziękowań i wzruszeń. Zatopieni w ciemnościach i cieple; objęci mocą Kręgu przechodzimy prawdziwą przemianę. Wchodząc w głąb siebie, odnajdujemy zakłócenia i blokady, negatywne przekonania, integrujemy w sobie przeciwieństwa, dajemy upust emocjom, tym samym robiąc miejsce na miłość, wdzięczność oraz spełnienie naszych intencji i marzeń.
Więcej o tej ceremonii możecie przeczytać w artykule:
http://izabelaoldak.com/2019/09/03/ceremonia-szalasu-potu/

WAŻNE:
• Ceremonii Szałasu Potu nie należy porównywać do pobytu w saunie, jest to zupełnie innego rodzaju doświadczenie, dlatego o chęci przystąpienia powinna decydować wewnętrzna potrzeba i jasno określona INTENCJA Dlatego bardzo proszę poświęcić czas na jej przygotowanie. To w jakim celu udajemy się do szałasu, czy to, co chcemy oczyścić i z czym pracować kształtuje nasze doświadczenie oraz wpływa na pozostałych uczestników!
• Jeśli dana osoba cierpi na dolegliwości związane z sercem lub nadciśnieniem, jak również przyjmuje leki psychotropowe (antydepresanty itp.) proszę o zgłoszenie przed uczestnictwem w ceremonii!!
 
♥ MEDYCYNA KAKAO
Jest używana od tysiącleci w celach rytualnych, nazywana „pokarmem bogów”, czy „czarnym złotem Majów”. Podczas ceremonii używam surowego, zmielonego, nie prażonego, nie palonego, wysokiej jakości ziarna kakaowca, które ma właściwości uzdrawiające duszę, umysł i ciało. Jest to czyste ziarno kakaowca poddane procesowi fermentacji i suszenia, niczemu więcej.
Jest to łagodna medycyna serca, która otwiera Nas na przestrzeń pełną miłości oraz oferuje delikatną, pełną wyrozumiałości podróż wgłąb siebie.
Kakao umożliwia Nam widzenie tego, co może na co dzień nie jest aż tak oczywiste, umożliwia osobiste wglądy dające szerszą perspektywę oraz poznanie siebie na nowo.
Ma też właściwości uzdrawiające i poszerzające percepcję poprzez stymulację centralnego układu nerwowego. Powoduje produkcję endorfin i wyzwolenie ogromu radości i śmiechu 🙂
 
♥ MEDYCYNA TWÓRCZOŚCI
Muzyka, taniec, śpiew i malarstwo są bogactwem twórczości, która jest naturalnym talentem każdej kobiety.
Dzięki połączeniu się z tą częścią siebie będziemy mogły wydobyć je na powierzchnię.
Otworzy nas na to godzinna alchemiczna podróż przy dźwiękach gongów i innych instrumentów etnicznych.
Gong wibruje świętym, przenikającym wszystko dźwiękiem OM, wprawiając naszą istotę w doskonały rezonans z wibracją Wszechświata. Dźwięk gongów towarzyszył wyjątkowym wydarzeniom, stanowił symbol szczęścia i dobrobytu. Na Wschodzie mówi się, że świat powstał z dźwięku i do niego wraca.
Podczas kąpieli, kiedy położysz się już wygodnie, zanurzysz się w świętych dźwiękach, które rozluźniają twoje ciało i umysł, tworząc przestrzeń samouzdrawiania, nie utożsamiania się z ego, połączenia z naszym pierwotnym stanem szczęśliwości i Źródłem wszelkiej kreacji.
Terapia dźwiękiem wpływa kojąco na system nerwowy, wzmacnia układ odpornościowy, wycisza umysł, rozpuszcza lęki i blokady emocjonalne, aktywuje pamięć komórkową , wzmaga kreatywność, przyspiesza materializację marzeń, wzmacnia intuicję, równoważy wszystkie sfery bytu. Rezultatem dźwiękowej terapii jest odmłodzenie ducha, odnowa komórkowa i DNA.
W rezultacie otworzymy się na ten boski przepływ twórczości i kreatywności, którą ujawnimy poprzez śpiew intuicyjny, wydobycie dźwięków i otwarcie czakry gardła, pozwolenie sobie na taką ekspresję. Dopełnieniem tego procesu będzie malarstwo intuicyjne, które pozwoli nam na wyrażenie własnych emocji, w czym pomoże nam odnalezienie, integracja i utożsamienie się z Żywiołami, by z ich pomocą wydobyć to co w nas stłumione, ukryte i nieuświadomione.
 
♥ MEDYCYNA ŻYWIOŁÓW
W Świętej Przestrzeni, którą stworzymy będziemy poznawać te prastare siły natury, jakimi są Żywioły, dowiemy się o nich więcej, poznamy ich jakości i zasoby Udamy się także w wewnętrzną podróż by poczuć je w swoim ciele. Będziemy także z nimi tańczyć.
Zaprosimy lekkość Wiatru, siłę Ognia, płynność Wody, stabilność Ziemi i głębie ciszy Eteru, który przenika i harmonizuje wszystkie elementy.
Będziemy tańczyć boso, w sukniach w atmosferze totalnej akceptacji. Muzyka wprowadzi nas w wewnętrzną przestrzeń naszego Ja, by nawiązywać świadomy kontakt z własnym ciałem i jego nieskończoną mądrością. Pozwolimy sobie na doświadczanie przyjemności i ekstazy płynącej z bycia w swoim ciele, bycia w „tu i teraz”. Odnowimy i uzdrowimy nasze relacje z każdym z Żywiołów wewnątrz i na zewnątrz nas, by ich moc zrównoważyła nasze ciało, umysł, serce i ducha.
 
O prowadzących:
♥ Izabela Ewa Ołdak, artystka sztuk pięknych, malarka, tatuatorka, wizjonerka, kobieta mocy. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Holenderskiego Instytutu Sztuki w Enschede w Holandii. Jej twórczość obejmuje symboliczno-magiczne obrazy, mandale, sztukę wizyjną, projekty land-art oraz tatuaże intencyjne. Od kilkunastu lat swoją ścieżkę artystyczną łączy z praktyką szamańską. Szamańskie uzdrawianie (w tym odzyskiwanie duszy), Ceremonie Szałasu Potu, Zwierzęta Mocy, to jej główne narzędzia pracy. Od 2014 roku regularnie zasiada i trzyma Kręgi. Aktualnie jest uczennicą chakaskiego szamana Walerego Topojewa oraz szamanki i psycholożki Evy Ruprechtsberger certyfikowanej przez Sandrę Ingerman.
Od 2021 roku prowadzi otwartą pracownię artystyczną Portal Mocy w Makowie Podhalańskim.
www.izabelaoldak.com
 
♥ Kamila Domin, soul-doula, która przygotowuje emocjonalnie, psychicznie i duchowo do świadomych narodzin. Jest założycielką @Pełnia Duchowa Szkoła Narodzin. Pasjonuje ją poród jako inicjacja i ryt przejścia, a także jako część życia seksualnego. W szczególności fascynują ją porody lotosowe, sama rodziła trójkę dzieci ekstatycznie, lotosowo w domu. Kamila jest uczennicą Eleny Tonetti Vladimirovej pionierki światowego ruchu świadomych narodzin. Ponad to jej pasją jest taniec ekstatyczny i śpiew spontaniczny, gra na gongach i uzdrawianie dźwiękiem.
Aktywnie wspiera Narodziny Nowej Ziemi, organizując warsztaty, spotkania grupowe, Kręgi Kobiet, sesje indywidualne, koncerty i projekty mające na celu przywrócenie Świętej Kobiecość i równowagi na Ziemi.
* Dla chętnych robi masaże misami i sesje Access Bars.
 
♥ MIEJSCE:
Zajęczy Jar, ul. Muroń 24, 43-419 Hażlach
Będziemy gościć w przepięknym miejscu nieopodal Cieszyna w dworkowej zabudowie Zajęczego Jaru. https://web.facebook.com/zajeczyjar/
 
♥ Koszt udziału w warsztatach- 600 zł
Earlybirds, zgłoszenie do 1 sierpnia- 500zł
Nocleg: 120 zł
Jedzenie przywozimy ze sobą, tak by móc z nich wspólnie przyrządzić posiłki dla wszystkich.
 
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY‼
rezerwacje miejsca stanowi bezzwrotna przedpłata 120 zł na konto, które podamy po mailowym zgłoszeniu!
Kontakt: kamila.domin@gmail.com, tel.697995685
 
Pozdrawiamy i życzymy wszelkiej pomyślności ♥
Izabela & Kamila