O bębnach

AKTUALNA OFERTA kliknij tutaj.

„Jednym z najbardziej potężnych aspektów grania na bębnach i powodem dla którego ludzie robili to od początku bycia człowiekiem jest to, że bębnienie powoduje zmianę świadomości człowieka. Poprzez rytmiczne powtarzanie rytualnych dźwięków ciało, umysł i system nerwowy zostają doenergetyzowane i przemienione. Kiedy grupa ludzi gra rytm przez dłuższy okres czasu ich fale mózgowe zostają zsynchronizowane z rytmem, który dzielą między sobą. Im dłużej trwa bębnienie, tym synchronizacja staje się mocniejsza. To najstarsza forma świętej komunii.” ~ Layne Redmond

Bęben jest nieodzownym elementem ceremonii, rytuałów i spotkań w kręgu.

Jest on używany jako instrument rytmiczny uzupełniający basy. Grać można na nim pałeczką, dłonią lub palcami. Charakteryzuje się jedną membraną naciągniętą na drewnianą obręcz.

Historia bębna obręczowego sięga czasów prehistorycznych, kiedy to używany był głównie jako instrument rytualny wprowadzający w stan transu.

Rytmiczne, jednostajne bębnienie powoduje zmianę świadomości człowieka, gdzie ciało i umysł zostają naładowane wibracją dźwięków przypominających uderzenia serca. To właśnie ten sposób bębnienia jest wykorzystywany po dziś dzień przez szamanów wielu kultur do wprowadzania w trans oraz odbywania wewnętrznych podróży mających na celu przywracanie zdrowia oraz równowagi psychicznej. Podczas tzw. „szamańskiej podróży” można odnaleźć swoje Zwierzęta Mocy, przewodników duchowych a nawet spotkać się z przodkami.

Bęben to nie tylko instrument muzyczny. To narzędzie magiczne i lecznicze. Bęben symbolizuje kobietę a pałeczka mężczyznę, grając tworzymy więź, budując harmonię pomiędzy tymi pierwiastkami, możemy nawet leczyć nasze związki lub harmonizować tą energię we własnym ciele. Wybijając jednostajny rytm synchronizujemy się z wibracją bębna nawet na poziomie serca!

Pomiędzy bębnem a jego posiadaczem wytwarza się absolutnie niepowtarzalna więź, odzwierciedlająca to, co dzieje się w naszym życiu i ciele. Stąd też traktuję bęben, jako narzędzie magiczne, żywą istotę, a nadając mu wzory i symbole kierunkuję jego moc, ułatwiając wejście w stan transu, stan relaksu i niemyślenia.

Wykorzystuję również bębny do podróży szamańskich, traktując je jak wehikuły, służące do podróży do trzech światów (Świat Górny, Dolny i Środkowy), pozyskiwania Sprzymierzeńców i Zwierząt Mocy; do odzyskiwania fragmentów duszy, do wglądów w siebie, do leczenia ciała i wywoływania wizji.

Archiwum

Przez ostatnie pięć lat pomalowałam lica ponad 200-u bębnów. Zaczęło się od kolekcji malowanej henną, potem była kolorowa kolekcja psychodelicznych wzorów. Nieustannie powiększa się seria ze Zwierzętami Mocy,  Kręgami Kobiet oraz mandalami. Poniżej archiwalne zdjęcia. 

Kolekcja szamańska

Zwierzęta Mocy

Mandala i Symbole

Kolekcja Psychodeliczna