Henna

Maluje henną tylko i wyłącznie zrobioną przeze mnie, naturalną, bez środków konserwujących, Naturalna henna ZAWSZE ma kolor brązowy!

Henna utrzymuje się na ciele od 5 do 7 dni, po tym czasie zaczyna zanikać. Jej kolor będzie najbardziej intensywny po 24 godzinach od nałożenia. Długość i trwałość henny zależy od rodzaju skóry, oraz pielęgnacji tatuażu. Henna barwi naskórek, dlatego wszelkie mycie i szorowanie szybciej zetrze wzór.

Z henną zetknęłam się 14 lat temu podczas podróży po Maroku oraz na późniejszej wyprawie do Indii. Tradycyjnie Mehendi była aplikowana na wesele, na święta a także na początku ciąży.

Symbole malowane na dłoniach i stopach miały na celu przyciąganie szczęścia, miłości, bogactwa, mądrości oraz zapewnić ochronę np. od “złego oka” czy złych duchów.

Jako, że zawsze fascynował mnie wzór i ornament, a także symbole oraz ich znaczenie, to w szybkim czasie ta forma zdobienia ciała stała się jedną z ulubionych. Malowane przeze mnie wzory niemal samoistnie wyciskają się z tuby zdobiąc rozmaite części ciała. Nie posługuję się szablonem, pozwalam by mój twórczy dar mnie prowadził. Oczy wiście czasem sięgam po symbole mocy, czy inne znaki ochronne wplatając je w całość ornamentu. Ostatnio testuje także jaguę, to granatowy barwnik, pozyskiwany z owocu Genipa American. Jest znacznie droższy niż henna ale i trwalszy, o bardzo charakterystycznym granatowym kolorze.

4 maja 2019 odbyłam warsztaty malowania henną w stylu Mehendi u Agaty Wójt- Mehendi Masala. Także mogę się pochwalić certyfikatem w tym zakresie 🙂

Jeśli masz ochotę na tymczasowy tatuaż, który jest całkowicie usuwalny i bezbolesny, to zapraszam na sesję do Makowa Podhalańskiego.