Powitanie Wiosny-równonoc

Serdecznie zapraszam na wspólne celebrowanie nadejścia Wiosny! 

Spotkamy się w Portalu Mocy, by wspólnie stworzyć przestrzeń ceremonii, przestrzeń dziękczynienia za dar odradzania się Życia, wzrostu, rozwoju, wszelkich narodzin i początków.

W przestrzeni rytuału, w przestrzeni sacrum świata duchowego wszystko jest możliwe, dlatego też i nasz głos będzie usłyszany, dlatego też i my będziemy mogli wziąć czynny udział transformacji prowadzącej do naszej odnowy i odrodzenia. 

Równonoc wiosenna, to czas zrównania dnia i nocy. To moment równowagi i harmonii przeciwieństw, zrównania Światła z Ciemnością. Jest to święto Wiosny, radości, miłości, narodzin, budzącego się Życia i sił witalnych. Od tego momentu dzień będzie dłuższy od nocy, a Słońce coraz bardziej będzie nas zasilać swoim ciepłem i mocą.

Jednocześnie jest to czas pożegnania Zimy, stąd zwyczaj topienia Marzanny, która zabiera nasze trudy i cierpienia oraz wszystko to, co nam już nie służy. My do tego celu posłużymy się ceremonią spalania lęków. 

A głównym punktem ceremonii będzie stworzenie mandali dziękczynnej – Despacho. Praktyka ta pochodzi z Ameryki Południowej i jest to rodzaj modlitwy dziękczynnej, działania magicznego, gdzie każdy element ma swoje znaczenie i często jest dziękczynieniem dla Pachamamy- Matki Ziemi i duchów Natury.
Mandalę komponujemy z rożnych elementów i przedmiotów, za które dziękujemy i przywołujemy do swojego życia, mogą to być kwiaty, owoce, cukierki, ziarna, nasiona, orzechy, rodzynyki, pachnące i kolorowe przyprawy.
Kiedy mandala jest już zrobiona, aktywuje się ją poprzez modlitwy, śpiew, muzykę, tak by naładować intencją każdy jej element.
Na koniec zwija się ją i składa w ofierze do Ognia lub zakopuje do Ziemi.

Całość spotkania zakończymy relaksacyjną kąpielą w dźwiękach gongów i innych etnicznych instrumentów.


Co zabrać?
– materiały na mandalę- metaforycznie lub symbolicznie przedstawiające to co chcecie zaprosić do swojego życia, odrodzić. Na miejscu są rozmaite liście, gałązki, przyprawy, płatki kwiatów i inne materiały, które można wykorzystać.
– jeśli masz, zabierz też instrumenty
– ciepłe skarpety lub kapcie
– przekąski na wspólny stół
 
Czas i miejsce:
Poniedziałek, 20.03.23 18:00-21:00
Portal Mocy
Bema 8
Maków Podhalański
 
Za udział w ceremonii jest dowolna opłata. Jak poczujesz.
 
Jeśli jesteś z daleka istnieje także możliwość noclegu w pokoju gościnnym za dodatkową opłata w wys. 60zł.
 
Zapisy, informacje:
izabela.oldak@gmail.com, 791940466
 
Ceremonię prowadzi  Izabela Ewa Ołdak.