Przesilenie Zimowe

Przesilenie zimowe z medycyną grzybów 21-22 grudnia 2022

Serdecznie zapraszam do stworzenia świętej przestrzeni sacrum, Portalu Mocy, który pozwoli na uzyskanie wglądów, oczyszczenie, uzdrowienie oraz spełnienie naszych intencji.

W przestrzeni rytuału, w przestrzeni magii świata duchowego wszystko jest możliwe, dlatego też i nasz głos będzie usłyszany, zasilany energią tego dnia i mocą medycyny grzybów.

Czas przesilenia zimowego to moment kiedy Słońce nisko wznosi się nad horyzontem i szybko zachodzi rozpoczynając najdłuższą noc w roku. Ten czas symbolicznie odpowiada księżycowemu nowiowi. I tak samo jak nów jest to czas śmierci i odrodzenia. Ciemność zwycięża, ale też wraz z przesileniową nocą jej pasmo zwycięstw się kończy, gdyż odradzające się Słońce z każdym kolejnym dniem znów zaczyna wzrastać i nabierać siły.

Punt kulminacyjny przesilenia nastąpi 21 grudnia o godzinie 22:47, wykorzystajmy ten moment, by całkowicie odrzucić swoje dawne paradygmaty, nawyki, schematy, uzależnienia. Oczyścić się mentalnie, fizycznie i emocjonalnie, po to by ponownie się narodzić wraz z odradzającym się Słońcem.

Moc grzybów znana nam jest od pradziejów. Grzyby przynoszące wizje były wykorzystywane podczas rozmaitych ceremonii magicznych i szamańskich obrzędów uzdrawiania. Istnieją nawet przypuszczenia, iż to właśnie spożywanie świętych grzybów leży u podstaw pierwszych doświadczeń religijnych oraz rozwoju ludzkiej świadomości. Po dziś dzień obserwuje się znaczny wzrost słowotwórstwa i wyobraźni pod wpływem psylocybny. Naukowe badania potwierdzają, iż ta substancja pomaga w regeneracji systemu nerwowego i w walce z depresją.

Na naszych ziemiach, pośród gęstych traw leśnych łąk, rosną niepozorne małe grzybki, to Łysiczki lancetowate (Psylocybe semilanceata). Psylocybina w nich zawarta powoduje głębokie doznania psychodeliczne, transcendentne, mistyczne i religijne.

Jej działanie to około 4-6 godzin. Po spożyciu na czczo pierwsze efekty zauważalne są już po 20–40 minutach, choć to zależy od metabolizmu spożywającego.

Spotkanie odbędzie się w Portalu Mocy w ciepłym, bezpiecznym i komfortowym miejscu wypełnionych moją sztuką, pięknymi meblami i roślinami. Wśród zapachu kadzideł i blasku świec.

By uświęcić tą przestrzeń pierwsza czynnością będzie wspólne stworzenie ołtarza, na którym kładziemy nasze przedmioty mocy, te o szczególnym dla nas znaczeniu symbolicznym, emocjonalnym czy magicznym, które będą nas wspierać podczas ceremonii.

Kiedy ołtarz będzie już gotowy zasiądziemy w Kręgu. Po zapoznaniu się z regułami bycia w Kręgu i pierwszej zapoznawczej rundzie będzie czas na wyrażenie własnej intencji i

wyszeptanie jej do kubeczka z przyrządzonym wcześniej naparem.

Po jego wypiciu nastąpi pierwszy etap naszej podróży, czyli głęboka relaksacja przy dźwiękach gongów, mis i innych instrumentów, by łagodnie wejść w stan psychodeliczny.

Po koncercie spotykamy się już w zmienionej rzeczywistości i zasiadamy ponownie w Kręgu by wspólnie pracować nad każdą intencją. Każda osoba będzie miała swój czas na to by się wypowiedzieć, w tym czasie pozostałe osoby wspierają ten proces.

Ceremonia jest wydarzeniem grupowym, procesy jednej osoby zawiązują się z wizjami drugiej. Dlatego należy pamiętać, że pracujemy w grupie, nie odłączamy się, nie zawijamy w kąt, nie wychodzimy z pomieszczenia, nie opuszczamy ceremonii przed jej zakończeniem i zintegrowaniem naszych doświadczeń. Po zakończeniu pracy w Kręgu, będziemy mieli wspólną ucztę i czas dla siebie.  Kolejnego dnia po śniadaniu, zasiądziemy razem ostatni raz by podzielić się całością tego doświadczenia w Kręgu.  

Jak się przygotować?

– Należy poświęcić czas na ułożenie swojej intencji, takiej z serca. Podczas ceremonii jest ona naszym drogowskazem. Kierunkuje naszą podróż, wypełniając ją obrazami i symbolami, mającymi na celu odpowiedzieć na naszą prośbę. Oczywiście w każdej podróży jest także element niespodzianki, tajemnicy, wejścia w nowe obszary i rejony jakich nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

– Doświadczenia psychodeliczne głęboko wnikają w strukturę naszej psyche zmieniając ją raz na zawsze. Możemy zyskać nową świadomość siebie, obcować z Bogiem, dostać nowe talenty lub wglądy.

– TEGO DNIA OBOWIĄZUJE BEZWZGLĘDNY POST!!! Nie jemy niczego co najmniej 4 godziny przed ceremonią. A już na 3 dni przed odstawiamy mięso i wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, oraz wszelkie substancje psychoaktywne w tym: cukier, kawę, nikotynę, alkohol, marihuanę itp.

Co zabrać?

  • śpiwór
  • ręcznik
  • notes 
  • wygodne ubrania 
  • kapcie ewentualnie grube skarpety
  • magiczne przedmioty
  • jedzenie na wspólny stół, wegańskie i wegetariańskie

Termin, miejsce, cena:

Portal Mocy Bema 8, Maków Podhalański

Start: Środa 21 grudnia o 16:00

Koniec: Czwartek 22 grudnia ok 13:00

Cena z noclegiem 380zł, a za dwie osoby lub parę: 660zł

Ilość osób ograniczona do 6-8 osób

Zgłoszenia wyłącznie drogą mailową: izabela.oldak@gmail.com