Roczny Kurs Szamański

Roczny kurs podstawowych praktyk szamańskich jest podzielony jest na 4 moduły: Wiosna- Lato- Jesień- Zima. W każdym kwartale pracujemy z tematami, które odpowiadają danej porze roku, poznając takie narzędzia jak:

 • praca z cyklem Natury i Kołem Życia
 • praca z Żywiołami i siłami kierunków świata
 • praca z bębnem, grzechotką i innymi narzędziami
 • podróże do trzech światów
 • praca ze Zwierzętami Mocy i sprzymierzeńcami
 • Pieśń i Taniec Mocy
 • Roślina Mocy
 • Symbol Mocy
 • Imię Mocy
 • praca z intencją
 • praca z archetypami
 • Medycyna Kręgu
 • Medicine Walk, Vision Quest
 • święta, ceremonie i rytuały
Kurs jest przeznaczony dla osób, które chcą zostać praktykami szamanizmu. Tym samym zaznaczam, że nie jest to kurs na bycie szamanem, gdyż o tym decydują między innymi: istoty duchowe, pochodzenie, wspólnota oraz owoce szamańskiej pracy. 
Natomiast dzięki poznanym podstawowym narzędziom i technikom uzyskamy lepszy wgląd w samych siebie, nawiążemy głębsze połączenie z cyklami natury, z tym co widzialne i niewidzialne, z tym co nas wspiera i prowadzi. A nawiązując takie relacje zrozumiemy, że wszystko jest ze sobą połączone, a my sami stanowimy nierozerwalną część Koła Życia, Śmierci i Odrodzenia. 
Przejście rocznego kursu daje nam możliwość weryfikacji naszych postępów, obserwacji samego siebie na danym etapie tej podróży oraz wpływu jaki ma na nas przyroda, ruch Słońca i Księżyca. 
Dzięki zdobytej wiedzy będziemy mogli poruszać się bardziej świadomie na ścieżce naszego życia, trzymać przestrzeń Kręgu i ceremonii, pomagając sobie i innym. 
 
Tok nauczania obejmuje zarówno pracę osobistą jak i w grupie. Każdy dostaje materiały, zadania i zestaw lektur, z którymi będzie się mógł zapoznać. Natomiast w grupie spotkamy się poprzez platformę Zoom rozpoczynając każdy sezon, oraz podczas weekendowych spotkań na żywo, by razem zasiąść w Kręgu, pracować w parach, omawiać powierzone zadania, oraz odbywać wspólne szamańskie podróże i tworzyć przestrzeń ceremonii. Takie spotkania odbywają się 4 razy w roku, zawsze w ostatnim miesiącu kończącym daną porę roku. Termin ustalamy wspólnie tak, by każdy był obecny!
Dodatkowo utrzymujemy kontakt na bieżąco poprzez  zamkniętą grupę na FB.
 

● 1 Moduł

Wiosna– Narodziny, Wschód i Żywioł Powietrza.

Zaczynamy od pracy z narodzinami, Wiosną, nowym początkiem. Na tym etapie poznajemy się w utworzonej grupie uczestników, ustanawiamy swoją intencję, cele i priorytety. 

Pracujemy z Wewnętrznym Dzieckiem, dzieciństwem, umysłem, ochroną. Poznajemy pierwsze narzędzia jak bęben, grzechotka i odbywamy podróże szamańskie do Dolnego Świata, by odnaleźć swoje Zwierzęta Mocy, oraz duchowego przewodnika, który będzie nas wspierać podczas całego procesu nauczania. Wejdziemy głębiej w Siłę Wschodu i Żywioł Powietrza oraz pracę z oddechem. W cyklu lunarnym będziemy pracować z energią Księżyca rosnącego i archetypem Dziewicy.

● 2 Moduł

Lato- Dojrzewanie, Południe, Żywioł Ognia.

Kolejne 3 miesiące zaczynając od przesilenia letniego przeznaczamy na zagadnienia związane z dojrzewaniem, inicjacją w dorosłość i seksualność oraz pełny potencjał, siła, odwaga, witalność, pasja, kreatywność i działanie. Poznajemy bliżej żywioł Ognia i rytuały z nim związane. Przywołujemy i poznajemy siłę Południa.  W cyklu lunarnym będziemy pracować z energią Księżyca w pełni i archetypem Kreatorki/ Matki.

●  3 Moduł

Jesień- Schyłek, Zachód, Żywioł Wody.

Tą część roku poświęcamy na podróż w głąb siebie, na refleksje, emocje, uczucia relacje. Nauczymy się wchodzenia do własnego wnętrza, wyrażania swoich potrzeb, radzenia sobie z trudnymi emocjami i takimi tematami jak: przemijanie, starzenie się, umieranie i śmierć. Wchodzimy w głębię żywiołu Wody i siły Zachodu.  W cyklu lunarnym będziemy pracować z energią Księżyca malejącego i i archetypem Dzikiej Kobiety.

●  4 Moduł

Zima- Odrodzenie, Północ, Żywioł Ziemi.

Na tym etapie domykamy już nasze procesy poprzez pracę z rodem, tworząc swoją rodową motankę. Rozważamy kwestie Wiary, Duszy, Boga, Odrodzenia i połączenia ze Źródłem. Wchodzimy w czas ciszy, pustki, medytacji i modlitwy.  To jest czas na podsumowanie i zweryfikowanie swojej wiedzy oraz płynącej z niej mądrości wspomaganej siłą Północy i żywiołem Ziemi. W cyklu lunarnym będziemy pracować z energią nowiu i archetypem Wiedźmy.

Naszą podróż przez cztery pory roku kończymy na ostatnim spotkaniu, którego kulminacją jest Ceremonia Szałasu Potu.

Benefity:

 • Głębsze poznanie siebie
 • Odkrycie źródła swojej mocy
 • Ustanowienie osobistych celów i priorytetów 
 • Życie podług najwyższych wartości
 • Umiejętność odbywania szamańskich podróży 
 • Opanowanie podstawowych narzędzi szamańskich (bęben, Koło Życia, Zwierzęta Mocy)
 • Znajomość archetypów
 • Większy kontakt z Naturą oraz światem istot duchowych i przodków 
 • Znajomość praw i cykli natury i ich wpływu na nasze życie
 • Praca z żywiołami i siłami kierunków kardynalnych
 • Znajomość faz księżyca i cyklu menstruacyjnego
 • Umiejętność modlenia się i słania intencji 
 • Nowe znajomości
 • Umiejętność pracy w grupie 
 • Poczucie wspólnoty
 • Wzrost empatii i umiejętności niesienia pomocy innym 
 • Umiejętność trzymania Kręgu, prowadzenia ceremonii i rytuałów

Trzecia edycja planowana jest na marzec 2023!

Poprzednia edycja 2019/2020

Recenzje

Aneta: Kurs przewyższył moje oczekiwania. Natchnął mnie życiem i wydobył uśpioną moc. Zasiał nowe ziarno, które ciągle kiełkuje i rośnie. Zbliżyłam się do siebie, do swojej pierwotnej mocy, źródła, które napędza mnie do dalszego działania; życia w prawdzie, miłości i w zgodzie z cyklem natury. Najbardziej podobały mi się nasze spotkania na żywo, to taka pigułka, miesiąc pracy w 3 dni. Przez cały kurs czuję bardzo Twoją opiekę, zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy gdy tego potrzebuję, nigdy się na Tobie nie zawiodłam, za co jestem bardzo wdzięczna. Cały kurs jest dla mnie iskierką, dzięki której mój ogień znowu płonie, moje życie się przewracało parokrotnie podczas ostatniego roku, z każdym przełomem robię się szczęśliwsza, bliższa sobie.

Dorota: Kurs „Szamanizm od podstaw” u Izy nie jest tym, czym wydaje się być. Nie jest 'kursem’ jakich wiele. Jest SPOTKANIEM. Z Izą jako prowadzącą, ale i po prostu człowiekiem. Ze wspólnotą ludzi podobnie odbierających świat. A przede wszystkim – z samym sobą. A to wszystko w świętej przestrzeni kręgu. Bywa też KONFRONTACJĄ z otaczającą rzeczywistością, aby w efekcie stać się KALIBRACJĄ do Koła Życia. 

Kasia G: Kurs pozwolił mi odzyskać spokój. Głęboki kontakt z energiami żywiołów dał mi zrozumienie ciągłej zmienności, nauczył akceptacji i radości wypływającej z bycia częścią Natury. Kurs był duchową podróżą, która mnie zaskoczyła, zachwyciła i wyzwoliła głębokie zaufanie. Jeszcze bardziej poczułam, że wszystko jest właściwe. Iza to doskonała nauczycielka, która pokazuje, ale nie narzuca i która inspiruje swoją autentycznością, spójnością oraz kreatywnością.Ten rok był jak piękny sen pełen warstw, które dopiero teraz kawałek po kawałku mogę rozumieć i integrować.Dziękuję za tyle odkryć, za piękną wspólnotę i za poszerzenie świadomości.

Kasia S: Gdybym miała podsumować ostatni rok, pewnie byłby jednym z najtrudniejszych w moim życiu. Na szczęście, był to też czas spotkania z Izą i grupą cudownych ludzi, na szamańskiej ścieżce. Zwykle bardzo ostrożnie wybieram sobie nauczycieli, zwłaszcza w obszarze duchowości, tutaj przekonała mnie spójność Izy, która naprawdę wierzy w to, co mówi i żyje zgodnie z tym, co głosi. Nie rozdaje ryb, tylko wędki. Nie udaje, że wie wszystko i dzieli się swoimi słabościami. Ma ogromną wiedzę, talent i udokumentowaną praktykę na tej ścieżce. A, że jest autentyczna, jej kurs przyciąga ludzi autentycznie zainteresowanych i szukających swojego połączenia ze Źródłem. O tym dla mnie był ten rok, o poznawaniu siebie, praktykowaniu połączeń z Naturą, cyklem życia, o zstępowaniu wgłąb i w Cień. Czuję się niezmiernie ubogacona tym wszystkim, zyskałam wiedzę, nowe narzędzia, ciekawość i pokorę wobec świata duchowego. Ten rok to wielki krok w kierunku samopoznania oraz integracji, bezcenne wspomnienia i głębokie przyjaźnie. Czuję ogromną wdzięczność za opiekę i prowadzenie Wszechświata, który pozwolił mi trafić tutaj, wtedy i na tych ludzi. Wszyscy, co za mną! 

Wanda: Dla mnie to była i jest nadal prawdziwa magia. Począwszy od tego, że po serii osobistych przeżyć na kurs do Izy „wrzuciło mnie” „przypadkiem?”, mnie, kompletnego laika. Z sezonu na sezon z coraz większym zapałem uczyłam się nowej jakości życia i postrzegania świata. Czułam całą sobą, jakie to moje i jak mocno ze mną koresponduje. Kurs pomógł mi wzmocnić w sobie to, co warte było wzmocnienia i oczyścić się z tego, co uwierało. Mocne, powiedziałabym nawet, że wymagające ramię Izy służyło nam wszystkim, abyśmy byli konsekwentni i rzetelni krocząc ścieżką szamanizmu. Obecnie jest dla mnie oczywiste, że będę doskonalić się w tej cudownej sztuce, celebrować prostotę, doceniać i rozumieć żywioły natury, przyrodę i cykle życia. Zyskałam instrumenty, jak bęben, grzechotka czy drumla, które pomagają i dopełniają piękno sztuki szamańskiej. Iza stała się naszą DEREKTORKĄ 😂 na zawsze obecną w moim życiu. Kurs to prawdziwy rozwój duchowy na najwyższym poziomie. Jestem Ci wdzięczna Izo, dziękuję, że nas poprowadziłaś. AHO🙏❤️

Żaneta: Kurs szamański u Izy to piękna podróż w głąb siebie. Każdy powinien wykonać ze sobą taką pracę. To głęboki proces dla siebie, dla przodków i przyszłych pokoleń. Wielką wartość. Dziękuję całym sercem ❤️