Spotkania przy Kartach

O Tarocie krąży wiele fałszywych informacji, a także lęku pomieszanego z fascynacją i zaciekawieniem. Na spotkaniach przy kartach, które organizuję, a także podczas sesji indywidualnych rozwiewam te wątpliwości podkreślając symboliczną i archetypiczną wartość kart Tarota.

Każdy z nas, na różnych etapach swojego życia wchodzi w pewne archetypy (wzorce postaci), które stają się źródłem wiedzy i sposobu zachowania. O archetypach często słyszymy w psychologii gdyż tą koncepcję stworzył Carl Gustav Jung. Nie mniej jednak, pewnego rodzaju symbole i wzorce występują w naszej kulturze od zarania dziejów. Bogaty zbiór owych archetypów można między innymi znaleźć w kartach Tarota. Stanowią one skarbnicę wiedzy o nas samych, o sposobie życia, o żywiołach, temperamentach i sytuacjach życiowych w jakich możemy się znaleźć.

W większości dostępnych na rynku talii Głupiec jest oznaczony numerem 0, otwierając Arkana. Reprezentuje on nas samych, wchodzących w samodzielne, dorosłe życie, spotykając na swojej ścieżce rozmaite postacie, które stają się naszymi nauczycielami a nawet mistrzami, wprowadzając nas w misterium życia. Uosabiając dany archetyp, dają nam potrzebne nauki do dalszego rozwoju by ostatecznie emanować mocą ostatniej karty – Wszechświata, która łączy w sobie wszystkie żywioły i zawiera całą naukę Wielkich Arkan.

Z kartami pracuje od 2013 roku, pierwszą talią, z która pracowałam był sławny Rider Waite. Jako miłośniczka mitologii, znaków i symboli już podczas przeglądania tej talii zauważyłam, że te karty do mnie mówią, widzę w nich żywioły, znaczenie koloru i formy.  W niedługim czasie udałam się do wróżki Niny by zaczerpnąć profesjonalnej karcianej wiedzy. Już po naszym pierwszym spotkaniu Nina zaprosiła mnie do siebie i niewiele mówiąc podarowała mi reklamówkę wypełnioną taliami rozmaitych kart. Dzięki studiowaniu kilkudziesięciu talii miałam ogromne spektrum możliwości zobaczenia danego symbolu w różnych odsłonach artystycznej i znaczeniowej interpretacji. Większą część owej niesamowitej kolekcji rozdałam, zachowując kilka egzemplarzy. Osobiście za najpiękniejszą pod względem artystycznym, ale i bogactwem znaczeniowym uważam talię Crowleya, Tarot Thota, choć moim marzeniem jest oczywiście stworzenie własnej talii. Pracuje także z Tarotem Słowiańskim, kartami wyroczni, Bogiń, Mistrzów Duchowych, a także z kartami Osho. 

Karty zawsze stanowią dla mnie punkt wyjścia do rozmowy, do zgłębiania się w to, co ukryte, co podświadome. To dla mnie drogowskaz i podstawa do pracy nad sobą i dalszych odkryć na drodze do oświecenia. 

Jeżeli masz ochotę na spotkanie z kartami, proszę o kontakt. Godzinna sesja to koszt 150zł, możliwa także sesja online oraz zakup Vouczera podarunkowego.