Medycyna Kręgu

Zwołuję Kręgi Kobiet w każdą pełnie i nów Księżyca.

W mojej pracowni artystycznej Portal Mocy w Makowie Podhalańskim odbywają się spotkania na żywo, które nazwałam Kobieta w Pełni. W pełni siebie i w pełni Księżyca, gdyż potykamy się w każdą pełnię by wspólnie celebrować i przepracowywać to, co ona ze sobą niesie. W ciągu roku mamy 13 księżycowych pełni wchodzących w każdy znak Zodiaku. To niesie ze sobą potężną wiedzę, energię oraz właściwości, które przyswajamy i wykorzystujemy na swoje działania, idee i twórczość.

Prowadzę także Kręgi Kobiet w nów, cykl spotkań nazywa się Zejście w Nów i odbywa się on-line na platformie Zoom. Jest to doskonała możliwość by dołączyć do kręgu z każdego miejsca na ziemi, gdzie tylko dociera internet 🙂

Idea spotkań w Kręgu jest pradawna; wywodzi się z kultur plemiennych i wyrasta z przekonania, że wszyscy jesteśmy połączeni, nie tylko pomiędzy sobą, ale także z Wielkim Duchem, Źródłem wszelkiego istnienia, przejawiającym się w Naturze i nas samych, tworząc jeden wielki Krąg Życia. 

Na Kręgach odnawiamy swoje połączenie z drugim człowiekiem, z Bogiem i z Naturą. Otwieramy się na słuchanie i słyszenie się nawzajem, na mówienie z serca, na szczerość i autentyczność. Pogłębiamy więzi i odkrywamy głębsze pokłady prawdy, samopoznania i bycia w wspólnocie. 

Krąg to także duchowa przestrzeń, do której zapraszamy święte kierunki, siły Natury, naszych pomocników, duchowych opiekunów i przodków. W centrum tworzymy wspólnie ołtarz, odzwierciedlający kosmiczny porządek i cykliczność natury.

Zasiadając w Kręgu przyjmujemy jego nauki i zasady. Obdarzamy się wzajemnym szacunkiem, zaufaniem i wsparciem. W Kręgu wszyscy jesteśmy równi, każdy ma prawo głosu i każdy zostaje wysłuchany. To, co zostało wypowiedziane w kręgu, pozostaje w kręgu, obowiązuje nas bowiem zasada poufności. Nie wynosimy usłyszanych cudzych historii na zewnątrz, nie tworzymy plotek. Dzięki tej zasadzie możliwa jest wzajemna przestrzeń zaufania. W Kręgu nie ma także miejsca na krytykę, wulgaryzmy czy niechciane porady. Mówiącego obdarza się uważnością, empatią i wsparciem. Krąg przyjmuje nawet najtrudniejsze emocje, które potrzebują się wyrazić i poprzez to uzdrowić. Może być śmiech, może być płacz, mogą uwalniać się emocje z dawnych zdarzeń czy zranień. To jest miejsce uzdrawiania.

Poznając prawdziwe ludzkie historie uczymy się wiele o sobie, o innych, a także uświadamiamy sobie, że nigdy nie jesteśmy osamotnieni. Zawsze jest ktoś, kto był w podobnej sytuacji i służy swoją mądrością i wsparciem. Na kręgach spotykają się kobiety w różnym wieku, z odmiennym bagażem doświadczeń, niemniej jednak, pewne sytuacje i problemy pojawiają się w życiu każdej z nas. Wysłuchując osobistych historii możemy nawzajem nauczyć się jak lepiej radzić sobie w życiu, jak odpuszczać, jak kochać, jak pokonywać trudności. 

Spotkaniom zawsze towarzyszy muzyka i poczęstunek. 

Aktualne wydarzenia znajdziesz tutaj.

Moje doświadczenie medycyny Kręgu znajdziesz tutaj.

Jeśli chcesz bym poprowadziła podobne spotkanie w Twojej placówce, napisz.