Medycyna Kręgu

Od kilku lat zwołuje i zasiadam w Kręgach, zwłaszcza w Kręgach Kobiet. Bardzo doceniam tą medycynę, która nieustannie pomaga mi uzdrawiać kobiece rany i doświadczać wzajemnego wsparcia. 

Teraz już nie tylko zwołuje Kręgi, ale także dziele się swoją wiedzą jak trzymać tą przestrzeń, jakie są zasady i nauki Kręgu, jakie są sytuacje, trudności i doświadczenia, jakie są odpowiednie rekwizyty i pomocne przedmioty, oraz tematy rund Kręgu. Udostępniam także szereg materiałów na ten temat, które do tej pory zebrałam. Jeśli również pragniesz być piastunką Kręgów napisz do mnie. Dwugodzinne spotkanie na żywo lub on-line kosztuje 250zł.

Serdecznie zapraszam Cię także do uczestniczenia w Kręgach, które trzymam i prowadzę w mojej pracowni artystycznej Portal Mocy w Makowie Podhalańskim. Odbywają się tutaj rozmaite ceremonie i wydarzenia oraz cykliczne Kręgi Kobiet, które nazwałam Kobieta w Pełni. W pełni siebie, integrując wszystkie swoje aspekty i w pełni Księżyca, gdyż potykamy się w każdą pełnię by wspólnie celebrować i przepracowywać to, co ona ze sobą niesie. W ciągu roku mamy 13 księżycowych pełni wchodzących w każdy znak Zodiaku. To niesie ze sobą potężną wiedzę, energię oraz właściwości, które przyswajamy i wykorzystujemy na swoje działania, idee i twórczość.

Prowadzę także Kręgi Kobiet w nów, cykl spotkań nazywa się Zejście w Nów i odbywa się często on-line na platformie Zoom. Jest to doskonała możliwość by dołączyć do Kręgu z każdego miejsca na ziemi, gdzie tylko dociera internet 🙂

Idea spotkań w Kręgu jest pradawna; wywodzi się z kultur plemiennych i wyrasta z przekonania, że wszyscy jesteśmy połączeni, nie tylko pomiędzy sobą, ale także z Wielkim Duchem, Źródłem wszelkiego istnienia, przejawiającym się w Naturze i nas samych, tworząc jeden wielki Krąg Życia. 

Na Kręgach odnawiamy swoje połączenie z drugim człowiekiem, z Bogiem i z Naturą. Otwieramy się na słuchanie i słyszenie się nawzajem, na mówienie z serca, na szczerość i autentyczność. Pogłębiamy więzi i odkrywamy głębsze pokłady prawdy, samopoznania i bycia we wspólnocie. 

Krąg to także duchowa przestrzeń, do której zapraszamy święte kierunki, siły Natury, naszych pomocników, duchowych opiekunów i przodków. W centrum tworzymy wspólnie ołtarz, odzwierciedlający kosmiczny porządek i cykliczność natury.

Zasiadając w Kręgu przyjmujemy jego nauki i zasady. Obdarzamy się wzajemnym szacunkiem, zaufaniem i wsparciem. W Kręgu wszyscy jesteśmy równi, każdy ma prawo głosu i każdy zostaje wysłuchany. To, co zostało wypowiedziane w Kręgu, pozostaje w Kręgu, obowiązuje nas bowiem zasada poufności. Nie wynosimy usłyszanych cudzych historii na zewnątrz, nie tworzymy plotek. Dzięki tej zasadzie możliwa jest wzajemna przestrzeń zaufania. W Kręgu nie ma także miejsca na krytykę, wulgaryzmy czy niechciane porady. Mówiącego obdarza się uważnością, empatią i wsparciem. Krąg przyjmuje nawet najtrudniejsze emocje, które potrzebują się wyrazić i poprzez to uzdrowić. Może być śmiech, może być płacz,  złość, mogą uwalniać się emocje z dawnych zdarzeń czy zranień. To jest miejsce uzdrawiania.

Poznając prawdziwe ludzkie historie uczymy się wiele o sobie, o innych, a także uświadamiamy sobie, że nigdy nie jesteśmy osamotnieni w naszym przeżyciu. Zawsze jest ktoś, kto był w podobnej sytuacji i służy swoją mądrością. Na Kręgach spotykają się osoby w różnym wieku, z odmiennym bagażem doświadczeń, niemniej jednak, pewne sytuacje, problemy  i związane z nimi emocje pojawiają się w życiu każdego z nas. Tym właśnie jest człowieczeństwo. Skomponowane jest z całej, pełnej palety emocji i zdarzeń, które przeżywamy jako ludzkość. Nie możemy kontrolować swojego życia, ale zawsze możemy nauczyć się kontrolować nasze reakcje na przydarzające się nam rzeczy.  Wysłuchując osobistych historii możemy nawzajem nauczyć się jak lepiej radzić sobie w życiu, jak odpuszczać, jak kochać, jak pokonywać trudności. 

Spotkaniom zawsze towarzyszy muzyka i poczęstunek. 

🔸 Aktualne wydarzenia znajdziesz tutaj.

🔸 Moje doświadczenie medycyny Kręgu znajdziesz tutaj.

🔸 Jeśli chcesz bym poprowadziła podobne spotkanie u Ciebie, napisz.

🔸 Jeśli chcesz bym przekazała Ci nauki Kręgu napisz.