Medycyna Kręgu

W siedzibie Portalu Mocy w Makowie Podhalańskim odbywają się cykliczne spotkania w Kręgu, dedykowane kobietom, jak i Kręgi jedności łączące obie płcie. Aktualne wydarzenia znajdziesz tutaj. Jeśli chcesz bym poprowadziła podobne spotkanie w Twojej placówce, napisz.

Idea spotkań w Kręgu jest pradawna; wywodzi się z kultur plemiennych i wyrasta z przekonania, że wszyscy jesteśmy połączeni, nie tylko pomiędzy sobą, ale także z Wielkim Duchem, Źródłem wszelkiego istnienia, przejawiającym się w Naturze i nas samych, tworząc jeden wielki Krąg Życia. 

Na Kręgach odnawiamy swoje połączenie z drugim człowiekiem, z Bogiem i z Naturą. Otwieramy się na słuchanie, mówienie z serca, szczerość i autentyczność. Pogłębiamy więzi i odkrywamy głębsze pokłady prawdy, samopoznania i bycia w wspólnocie. 

Krąg to święta przestrzeń, do której zapraszamy święte kierunki, siły Natury, naszych pomocników, duchowych opiekunów i przodków. W centrum tworzymy wspólnie ołtarz, odzwierciedlający kosmiczny porządek i cykliczność natury. Zasiadając w Kręgu przyjmujemy jego nauki i zasady. Obdarzamy się wzajemnym szacunkiem,  zaufaniem i wsparciem. W Kręgu wszyscy jesteśmy równi, każdy ma prawo głosu i każdy zostaje wysłuchany. To co zostało wypowiedziane w kręgu, pozostaje w kręgu, obowiązuje nas bowiem zasada poufności, prawdy i szacunku. W Kręgu nie ma miejsca na krytykę, wulgaryzmy czy niechciane porady. Mówiącego obdarza się uważnością, empatią i wsparciem. Krąg przyjmuje nawet najtrudniejsze emocje, które potrzebują się wyrazić i poprzez to uzdrowić. A poznając prawdziwe ludzkie historie uczymy się wiele o sobie, o innych, a także uświadamiamy sobie, że nigdy nie jesteśmy osamotnieni. Zawsze jest ktoś, kto był w podobnej sytuacji i służy swoją mądrością i wsparciem. 

Krąg Kobiet 

Na kręgach spotykają się kobiety w różnym wieku, z odmiennym bagażem doświadczeń, niemniej jednak, pewne sytuacje i problemy pojawiają się w życiu każdej z nas. Wysłuchując osobistych historii możemy nawzajem nauczyć się jak lepiej radzić sobie w życiu, jak odpuszczać, jak kochać, jak pokonywać trudności. Spotkaniom zawsze towarzyszy muzyka i poczęstunek. 

Kobieta w Pełni- Krąg Kobiet ten cykl jest poświęcony kobietom, synchronizującym się z fazami Księżyca. Spotykamy się w każdą pełnię by wspólnie celebrować i przepracowywać to, co ona ze sobą niesie. W ciągu roku mamy 13 księżycowych pełni wchodzących w każdy znak Zodiaku. To niesie ze sobą potężną wiedzę, energię oraz właściwości, które przyswajamy i kierunkujemy na swoje działania, idee i twórczość.

Więcej o kręgach znajdziesz tutaj.