O mnie

Izabela Ewa Ołdak – artystka sztuk pięknych o specjalizacji malarstwo. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2007) oraz Holenderskiego Instytutu Sztuki ArtEZ w Enschede (2010). 

Autorka kilkudziesięciu performanców, wystaw indywidualnych i zbiorowych; uczestniczka rezydencji artystycznych, sympozjów i plenerów w Polsce i za granicą (Australia, Azerbejdżan,  Estonia, Filipiny, Grecja, Hiszpania, Holandia, Indie, Litwa, Macedonia, Meksyk, Niemcy, Republika Czeska, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, USA, Węgry, Wielka Brytania).

Stypendystka Instytutu Adama Mickiewicza (2013), miasta Bielska-Białej (2011), Fundacji Stokroos, Holandia (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006/ 2007), programu Socrates Erasmus, Nottingham Trent University, Wielka Brytania (2006/ 2007), Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2005/ 2006).

W 2009 roku otrzymała Nagrodę Publiczności za obraz Diary na 39 Biennale Malarskim- Bielska Jesień.

Tworzy obrazy i mandale intencyjne, magiczno-symboliczne diagramy oraz obrazy przedstawiające Świętą Geometrię. W jej dorobku znajdują się także krajobrazy oraz dzieła o tematyce kobiecej. Aktualnie pracuje nad cyklem symbolicznych portretów.

Izabela Ołdak rozwija swoje umiejętności jako niezależna kuratorka. Opracowuje i realizuje wystawy, warsztaty i wydarzenia kulturalne. Była inicjatorką i kuratorką rezydencji artystycznych Balay Kalamragan na Filipinach (2012 ) oraz  Beyond Time/Poza Czasem. Projekt ten był realizowany był we współpracy z Galerią Bielską BWA w Bielsku-Białej w latach 2011-2017.  W pięciu edycjach rezydencji Beyond Time wzięło udział 24 artystów z 16 krajów.

Od stycznia do marca 2019 Izabela była na praktykach w salonie Friends Project Tattoo w Bielsku-Białej. Obecnie tworzy unikatowe tatuaże w intencji DOBRA.

Równolegle ze swoją pracą twórczą Izabela rozwija swoje umiejętności na ścieżce duchowej. Pasjonuje się praktykami szamańskimi, ezoteryką i mistycyzmem. Praktykuje rytuały związane z żywiołem Ognia prowadzi warsztaty rozwoju duchowego. Wyznaje życie w zgodzie z Naturą, zdobywając wiedzę poprzez kontakt z duchową częścią przyrody, pracą z Kołem Życia, Zwierzętami Mocy  i Tarotem.

W 2010 roku została pobłogosławiona przez buriackiego szamana Walentina Chagdajewa, na wyspie Olchon leżącej na jeziorze Bajkał na Syberii. Ta podróż wyznacza moment fuzji ścieżki artystycznej z duchowością. To wtedy dostąpiła i zrealizowała swoje pierwsze rytuały, pozwalając na prowadzenie przez duchy Olchonu.
Od 2015 roku prowadzi CEREMONIE SZAŁASU POTU. Do tej praktyki została wprowadzona przez Wojciecha Jóźwiaka oraz wzbogacona poprzez uczestnictwo w ceremoniach prowadzonych przez Keitha Chief Moona, Davida Thomsona, Daniela Cortesa, Maestro Manuela Rufino, Valerie Salez oraz Nesa Kruka. Jej ceremonie są podróżą nie tylko poprzez kierunki świata i żywioły, ale także przez cztery etapy ludzkiego życia.

Izabela zapoznała się także z technikami marszu transowego, chodzenia po ogniu oraz pogrzebu wojownika, pracą ze snami i Roślinami Mocy.

Do tej pory odbyła dwukrotne odosobnienia medytacyjne (Vipassana) oraz liczne podróże w celach rozwoju duchowego (Syberia, Indie, Filipiny, Azerbejdżan, Maroko).

Izabela prowadzi także spotkania w KRĘGU (Kręgi Kobiet, Kręgi Mieszane, Twórcze Grono). Pracuje z bębnem szamańskim i drumlą, które traktuje jak wierzchowce przenoszące do innych wymiarów. Od kilku lat Izabela maluje także lica bębnów w mistyczne symbole i wzory ułatwiające wejście w trans i odbywanie podróży.

Na co dzień prowadzi pracownię artystyczną SOWA STUDIO w Bielsku-Białej, gdzie tworzy swoje mistyczne obrazy, prowadzi warsztaty i wydarzenia artystyczne.

Więcej informacji w CV: pobierz