szamanizm

Roczny Kurs Szamański

NOWA EDYCJA 2021/2022 

Kurs trwał od marca 2019 do marca 2020 roku, wzięło w nim udział 13 osób, z czego troje z nich zakończyły cały kurs.

Był to czterostopniowy kurs podstawowych praktyk szamańskich zarówno w teorii jak i praktyce.  Kurs obejmował takie zagadnienia jak: Ochrona, przedmioty mocy, Zwierzęta Mocy, siły kierunków i Żywiołów, podróże przy bębnie, praca z archetypami, spotkania w Kręgach, Szamańskie Koło Życia, Vision Quest, Medicine Walk i Ceremonia Szałasu Potu.

W ramach kursu odbyły się 4 spotkania w grupie, sesje i spotkania indywidualne, ćwiczenia oraz krąg on-line. Spotkania grupowe odbywały się w Zajęczym Jarze w Hażlachu pod Cieszynem.

Celem kursu była wewnętrzna transformacja, ustanowienie własnych najwyższych wartości, przygotowanie do samodzielnych praktyk szamańskich, zwoływania i trzymania świętych Kręgów oraz prowadzenia Ceremonii.

Dla mnie był to ogromny zaszczyt być świadkiem wzrostu uczestników, którzy stosując przekazane techniki polepszali swoje życie oraz relacje z innymi i otoczeniem. 

Na pierwszym spotkaniu, w Równonoc Wiosenną 2019 roku otworzyliśmy  ŚWIĘTY KRĄG, którym byliśmy otoczeni i chronieni przez cały czas trwania kursu, aż od czasu jego zamknięcia na pożegnalnym spotkaniu, rok później. 

Poruszaliśmy się po Szamańskim Kole Życia, zgodnie z Wielkim Cyklem Słonecznym, rozpoczynając od dnia nadejścia WIOSNY i spotykając się w każdy dzień otwierający nową porę roku. Punktem kulminacyjnym tych spotkań były Ceremonie Szałasu Potu.

● Etap 1

Wiosna– Narodziny, Wschód i Żywioł Powietrza.

Zarówno na spotkaniu celebrującym równonoc wiosenną, jak i podczas ćwiczeń pracowaliśmy z takimi tematami jak:  początek, czas dzieciństwa, praca z Wewnętrznym Dzieckiem, praca z Umysłem i przekonaniami, Ochrona, Zwierzęta Mocy, Żywioł Powietrza i Siła Wschodu.

● Etap 2

Lato- Dojrzewanie, Południe, Żywioł Ognia.

Spotkanie w przesilenie letnie oraz kolejne trzy miesiące poświęciliśmy na zagadnienia związane z dojrzewaniem, inicjacją w dorosłość, seksualnością, pełnym potencjałem, siłą, odwagą, witalnością, pasją, kreatywnością i działaniem. Poznaliśmy także techniki pracy z Ogniem (Agnihotra), poznając bliżej ten żywioł i siłę Południa.

● Etap 3

Jesień- Schyłek, Zachód, Żywioł Wody.

Spotkanie trzecie odbyło się w Równonoc Jesienną. Ten czas i resztę tej pory roku poświęciliśmy na powrót do wnętrza, refleksje, relacje międzyludzkie, emocje i uczucia. Nauczymy się wchodzenia do własnego wnętrza, wyrażania swoich potrzeb, radzenia sobie z trudnymi emocjami i takimi tematami jak: przemijanie, starzenie się, umieranie i śmierć. Tak poznaliśmy żywioł Wody i siłę Zachodu.

● Etap 4

Zima- Odrodzenie, Północ, Żywioł Ziemi.

Spotkaliśmy się w czasie przesilenia zimowego, otwierając ostatni sezon. Na tym etapie pracowaliśmy ze swoim rodem, archetypami w tym również ze swoim cieniem. Rozważaliśmy kwestie Odrodzenia, Wiary, Duszy i Boga, połączenia ze Źródłem. Wchodziliśmy także w ciszę, pustkę, medytację i modlitwy. Mogliśmy zweryfikować swoją wiedzę i płynącą z niej mądrość.

Benefity z tego kursu są niezliczone, więc wymienię tylko te najważniejsze. Ten kurs nie tylko głęboko nas rozwinął, ale sprawił, że staliśmy się sobie bliscy i spełnialiśmy ważną rolę w życiu. Nawek, kiedy na każdym etapie kursu żegnaliśmy kolejne osoby, ucząc się wyrażania wielu trudnych emocji. Program kursu, wglądy, wzajemne relacje, ćwiczenia i rytuały przyczyniły się do zmiany priorytetów, podniosły jakość naszego życia, nauczyły determinacji, odkryły własne źródło mocy i boskości,

Jestem ogromnie wdzięczna za ten czas pełen nauki i mądrości, chwil pełnych emocji i wzruszeń, wsparcia, nowych przyjaźni, odbytych wspólnie wielu wewnętrznych podróży, Ceremonii Szałasu Potu, modlitw i intencji.

Namaste ❤

Relacje uczestników:

Jakub
Co dał mi kurs…? Zmianę. To w skrócie, a trochę bardziej szczegółowo?
Zacząłem uważniej obserwować, odczuwać, odbierać czasoprzestrzeń. Przechodząc przez kolejne cykle, docierało do mnie jeszcze bardziej, że jedyna stała w życiu to zmienna.
Pracując z Wewnętrznym dzieckiem odkryłem w sobie wiele radości i wdzięczności. Przyszedł wtedy czas pracy z Ego, ciągłe obserwacje tego, jakże przedziwnego zjawiska, poznawanie źródła i jakości odczuwanych emocji.
Czas ten przyniósł mi narzędzia do sięgania w głąb siebie i jednoznaczne potwierdzenie słuszności tego co robię, wzmocnił doświadczenie Boga, przypomniał o Aniołach i duchowych przewodnikach.
Czas kursu zbiegł się z wieloma zmianami w moim życiu na różnych płaszczyznach pozostawiając we mnie wdzięczność i miłość ♥️.
Twoja głęboka wiedza Izo oraz narzędzia jakich używasz i przekazujesz dają wielki potencjał…  Dziękuję za każdy moment 🐬
Namaste

Paweł L
Kurs Szamański zrewidował wiele aspektów mojego życia, potwierdził i rozszerzył wiedzę oraz dał możliwość spotkania i poznania wspaniałych osób. Podczas Kursu przeszliśmy przez Szamańskie Koło Życia, zgodnie z cyklem od narodzin aż po śmierć, od wiosny po zimę, od początku do końca. Wszystko to miało swoje epicentrum w Szałasie Potu, który jest potężną medycyną; gdzie mogliśmy wejść głębiej w siebie, coś uwolnić, coś zrozumieć, coś oczyścić. Kurs dał mi wgląd w to jak ważny jest szacunek oraz szczere rozmowy z ludźmi, jak wiele można uwolnić i rozwiązać uczestnicząc w Kręgu. Poznałem i zrozumiałem bardziej siebie, za co jestem bardzo wdzięczny. Cały ten rok, w którym odbywał się Kurs był dla mnie wymagającym i ciężkim czasem, dziękuję za wsparcie. Jeszcze raz dziękuje Wam Wszystkim za doświadczenia… uśmiech, łzy, radość czy smutek. Mam nadzieję, że wkrótce znowu spotkamy się na Drodze! AHO! 🙂

Paweł Z
Przede wszystkim chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom za możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z tak otwartą i zróżnicowaną grupą. Było to dla mnie niezwykle ciekawe i pouczające doświadczenie. Uzyskałem informacje na tematy, o których nie miałem wiedzy.
Nie bez znaczenia jest empatia Izy oraz feedback, jaki nam dawała. Kurs był prowadzony z zaangażowaniem grupy. Pomimo kilkugodzinnego Kręgu nie odczuwało się spadku energetycznego czy zmęczenia. Pomimo, że grupa na początku była dość liczna (13 osób), każdy miał możliwość, wyrażenia swojego zdania. Ciekawa inicjatywa! W pamięci pozostanie mi ostatni Szałas Potu, który doprowadził do zmiany moich pierwotnych intencji.

Dorota
Moje uczestnictwo w Kursie dało mi: – ogromną wiedzę od Ciebie Iza – dziękuje, bo dzieliłaś się poprzez zadania swoimi informacjami i własnymi doświadczeniami – czas na przyjęcie doświadczeń związanych z żywiołami, porami roku, księżycem, Zwierzętami mocy – świadome i mocne i intensywne przejście energii wiosny, lata, jesieni i zimy – poznanie wszystkich uczestników Kursu – pogłębienie swego doświadczenia z cyklicznością – poznanie jeszcze bardziej Siebie, swoich emocji, stanow, czułych punktów, słów.

Ostatni rok jest moim pierwszym tak świadomie i w pełni przeżytym rokiem… ze zrozumieniem, że każda pora roku ma inne jakości, żywioły… Cudowny czas..
Bardzo dziękuję za niego z całego Serca.

Beata
Jedną z ważniejszych rzeczy jaką przyniósł mi kurs to zaufanie do siebie, swojej intuicji. Usłyszenie jej i mimo wielu głosów z zewnątrz krytykujących, poszłam za sobą, za swoimi odczuciami. Dał mi też czucie swojej mocy, upewnił mnie w mojej drodze. Na pewno zainicjował zmiany, które dopiero teraz widzę. Stanięcie w sobie i za sobą.
Dziękuję, że mogłam spędzić z Wami ten wspólny czas, dziękuję za przestrzeń i doświadczanie. Pozdrawiam Was bardzo gorąco.

Monika
Udział w kursie dał mi doświadczenie wspólnego czasu, piękne chwile spotkań naszych energii – a wszystko to odbyło się zgodnie z boskim porządkiem.Dziękuję Izie za decyzję o podzieleniu się wiedzą – wspólne doświadczanie szałasu, pracę z kierunkami, zaangażowanie i mobilizowanie do pracy nad sobą – bo tu ostatecznie leży klucz , nigdzie indziej tylko wewnątrz.Gdybym miała podsumować doświadczenia i wybrać jedno najważniejsze, to byłaby chyba właśnie decyzja o odejściu, bez poczucia nie dotrwania.
To było trudne przyznaje … ale wybranie siebie było najcudowniejszym i najważniejszym doświadczeniem w moim życiu, od tego momentu moje wybory zaczęłam podejmować bez względu na to, co ktoś inny o tym pomyśli. Pociągnęło to za sobą kilka strategicznych decyzji – moje życie bardzo się zmieniło, ten moment zasilił moją wewnętrzną MOC, nauczyłam się odróżniać to czego chcę, od tego co powinnam. Dziękuję na stworzenie tej przestrzeni. Każdemu z osobna pragnę podziękować za procesy „indywidualne”, bo takowe były z każdym z Was, z każdym z Nas. Dziękuję na moc kobiet, za wsparcie mężczyzn, za pot i łzy, Wodę i krew, Ogień, Powietrze i Ziemię – która wspiera mnie w dalszej drodze.
Dzieło stworzenia trwa nieustannie w TU i TERAZ Ashe!

Gerard
Z mojej perspektywy kurs i to co się na nim wydarzyło pozwoliło mi znaleźć swoje miejsce, wiarę w samostanowienie i rozpoczęcie transformacji w sobie. Przede wszystkim zrozumienie mechanizmów powstawania leku , strachu jak się wyzwala, jak się przenosi. Szałas potów to cudowna medycyna gdy mamy harmonię w sobie zbalansowane żywioły i równowagę energetyczna. Wtedy możemy rozwinąć jego możliwości. Wszystko się zmienia, przestrzeń wibracje. Dlatego albo zostajemy w starym albo idziemy ku nowemu . Ja idę ku nowemu i zabieram ze sobą szałas . Dziękuje wszystkim za współudział za doświadczenie za współwymierność i współistnienie w przestrzeni kręgu .

Damian
Kurs dał mi początek nowych doświadczeń, nowych wglądów w głąb siebie. Poznanie siebie, poznawanie przestrzeni wokół siebie. Otwarcie się na nowe doświadczenia z odwagą i szacunkiem dla wszystkich istot. Pozdrawiam cały krąg, jesteście wspaniali i kreujcie wasze tu i teraz według waszej woli.


Kurs prowadzi Izabela Ewa Ołdak, wielowymiarowa artystka, od 11 tu lat krocząca szamańską ścieżką. Aktualnie uczennica Evy Ruprechtsberger, szamanki, psycholożki, uzdrowicielki, posługującej się metodą Michaela Harnera, uczennica Sandry Ingerman. Więcej o mnie znajdziesz tutaj.