Murale

Mural jest unikalną techniką malarską, która pozwala na szerszy odbiór społeczny. Jest to wielkoformatowa forma malarska, tworzona najczęściej w przestrzeni publicznej miasta, wzbogacając ją wizualnie i estetycznie. 

Wykonywałam murale zarówno w Polsce jak i za granicą. Moim największym dotychczas dziełem jest ponad 60 metrowy mural na ul. Partyzantów w Bielsku- Białej. Obecnie pracuję nad muralem w szybie windy Willi Sixta w Bielsku-Białej.

Tworząc murale w mieście ważnym jest dla mnie motyw roślinny, przyrodniczy i ornamentalny, by wykonany przeze mnie mural miał wyjątkowe walory estetyczne podnoszące na duchu przechodzących mieszkańców.

Tak właśnie powstały murale z cyklu Sztuka dla lepszego Życia, które swoją bogatą ornamentyką, intensywnymi kolorami, organicznymi formami wychwalają piękno Natury, odwołują się do miłości, płodności, witalności i wzrostu. Kontemplacja wijących się wzorów oraz oddziaływanie kolorów ma wywołać uśmiech, radość i przyjemność.

Wszechświat zbudowany jest w oparciu o struktury, modele, wzory. Postrzegamy rzeczywistość i kategoryzujemy ją na podstawie formy, schematów, archetypów, znaczeń i symboli, dlatego wykorzystuję je w mojej sztuce. Pragnę pokazać uniwersalne idee w indywidualnym rozumieniu. Sztuka jest dla mnie alternatywną komunikacją, poszukiwaniem prawdy, przewartościowaniem rzeczywistości i czasem jej bezkompromisową krytyką. Jest to forma swobody, wyrażania swoich emocji, obserwacji i konkluzji dotyczących otaczającego nas świata. W jeszcze głębszym aspekcie sztuka dotyka sfery sacrum, transcendencji i mistyki.

Zainteresowanych posiadaniem podobnego muralu zapraszam do kontaktu.

Filmy i dokumentacje