Święta geometria

Sztuka łączy ze Źródłem.
Już od wielu lat interesuję się i poszukuję Najwyższej Świadomości i Źródła Kreacji Wszechświata, tej Praprzyczyny, która napędza, tworzy i odżywia otaczającą mnie rzeczywistość. Jest to odwieczna tajemnica Stworzenia, którą próbuję, chociaż częściowo, odkryć poprzez sztukę. Bo czymże jest Akt (S)tworzenia, jak nie sztuką i artyzmem w najczystszym wydaniu? Zawsze fascynował mnie powrót do pradawnych i zarazem transcendentalnych korzeni sztuki oraz do jej magicznego zastosowania wśród starożytnych kultur i cywilizacji. Wszystko to sprawiło, że rozwój duchowy i samorealizacja stały się motorem napędowym mojego życia. Stąd wzięły się moje zainteresowania: malowanie obrazów zawierających świętą geometrię (w formie mandali i fraktali), praktyki szamańskie (szałas potów, chodzenie po węglach, pogrzeb wojownika, itp.), podróże psychodeliczne, medytacja czy podróże do najdalszych zakątków świata i miejsc mocy. 
 
Sztuka jest dla mnie pradawnym, ale wciąż aktualnym i ponadczasowym językiem oraz portalem, który łączy mnie ze Źródłem. Dzięki sztuce mogę eksplorować zarówno struktury materii, jak i głębokie pokłady duchowości, tym samym badając nieznane rejony wyobraźni. 
Samo tworzenie (kreacja) to dla mnie najczystszy rodzaj działania, medytacji, skupienia oraz oddania się. Wchodząc w trans podczas malowania, doświadczam, jak zanika całkowicie moje ego, a pozostaje tylko spontaniczny przepływ sił kreacji, który pozostawia wrażenie dotyku Boga na mym umyśle. Czuję wtedy wyraźnie w sobie nieskończoną Duszę i że to, kim jestem, to znacznie więcej niż tylko ludzka postać i ciało materialne.
 
ŚWIĘTA GEOMETRIA jest kluczem do zrozumienia budowy wszechświata. Jest językiem stworzenia i podstawą wszelkiego życia. Jest także „DROGĄ DO ZROZUMIENIA tego kim jesteś, skąd pochodzisz i dokąd zmierzasz. Stanowi matrycę stworzenia; swoisty „pomost” między tym co widzialne i niewidzialne, objawione i nieobjawione, skończone i nieskończone. Wciąż powtarzające się geometryczne wzory stanowią podstawowe elementy budowy naszego ciała, wszystkich zwierząt, roślin, planet, układów słonecznych i galaktyk. 
 
WAŻNE 
© Obrazy są objęte prawami autorskimi, ich kopiowanie i powielanie bez zgody autora jest zabronione.