Kobiecość

W tym albumie można zobaczyć prace z ostatnich lat twórczości, która zbiega się z doświadczaniem i zgłębianiem mojej kobiecości i odkrywaniem swojej mocy poprzez uczestniczenie i organizowanie Kobiecych Kręgów, przywracających moc siostrzeństwa. Moc kobiet współpracujących i wspierających się wzajemnie.
 
Obrazy z tej serii można kupić w galerii Ale Sztuka.
 
Od zarania dziejów, moc kobietom nadaje Księżyc. To światło nocy. Odbicie światła Słońca- energii męskiej. Oświetla Ziemie podczas swojej pełni nadając nam moc płodności, wzrostu i obfitości.  Z kolei Księżyc w nowiu zabiera nas w mrok, by doświadczyć największego misterium, jakim jest Śmierć i Odrodzenie. To właśnie fenomen cykliczności Księżyca łączy ten symbol z kobiecością, menstruacją, płodnością, życiodajnością i żywiołem Wody.  Księżyc oddziałuje na wodę, reguluje jej przypływami i odpływami tak jak i naszymi cyklami, jeśli tylko udaje nam się zsynchronizować z naszym satelitą.
 
Więcej na temat kobiecości w mojej sztuce znajdziecie w artykule Moc Kobiety.

Uzupełnieniem tego zagadnienia jest cykl „Wcielenia„, który pokazuje Boginie rozmaitych mitologii, które w pełni swojej mocy przyglądają się walkom samców zwierząt, które symbolizują zwycięstwo patriarchatu.

WAŻNE 
© Obrazy są objęte prawami autorskimi, ich kopiowanie i powielanie bez zgody autora jest zabronione.