W ramionach Gai

W 2016 roku, podczas pobytu na rezydencji artystycznej w CACIS, rozpoczęłam projekt fotograficzny W ramionach Gai. We wrześniu tego roku ponownie odwiedziłam to miejsce i zrobiłam kolejną serię zdjęć.

Cykl przedstawia nagie ciała wtopione w hiszpański krajobraz. Na większości zdjęć sfotografowane jest moje ciało w momencie, kiedy łączę się z Naturą, ciałem wpasowując się w kształty i faktury skał, drzew, traw i liści, czując ich strukturę ciepło lub chłód. Staram się poczuć, że przynależę do tego środowiska, że mogę się nim zachwycić, a nawet schować, wtulić czy zintegrować z nim. Kiedy mogę trwać w tym połączeniu.

Druga seria była dla mnie o tyle wyjątkowa, że podczas jej trwania pościłam przez 7 dni, pijąc tylko wodę. Dzięki temu doświadczeniu po raz pierwszy świadomie zdałam sobie sprawę, że mogę egzystować nie odżywiając się śmiercią żadnej istoty, czy to ze świata flory czy fauny. Poczułam się choć przez ten krótki czas, że jestem poza dramatem łańcucha pokarmowego, że nie jestem wrogiem tej Planety i nie muszę jej pochłaniać by żyć. Poczułam w pełni szacunek i miłość wobec Bogini Gai, tulącej mnie w swoich ramionach.

Większość z tych fotografii została zrobiona w szczególnych miejscach, takich jak: mistyczna góra Monserrat, stanowisko archeologiczne Moia, w miejscu spotkań okolicznych wiedźm La Font de les Tàpies, a także w magicznym kręgu autorstwa Nila Nebota Torrella i otaczającym mnie rozmarynowo-sosnowym lesie.

W wykonaniu pierwszej serii zdjęć pomógł mi Maciej Kozak. Przy drugiej serii współpracowałam z Agnieszką Pakułą i Nurią Ortuño. Dziękuję Wam z całego serca za pomoc przy realizacji projektu.

Namaste <3

I odsłona projektu, Hiszpania 2016.

II odsłona projektu, Hiszpania 2018.

WAŻNE 
© Zdjęcia są objęte prawami autorskimi, ich kopiowanie i powielanie bez zgody autora jest zabronione.