Twórcze grono

„Jeśli pozostajemy zablokowani w jakiejś dziedzinie życia, dzieje się tak najczęściej dlatego, że wydaje nam się to bezpieczniejsze. Może nie jesteśmy szczęśliwi, ale przynajmniej wiemy, jacy jesteśmy: nieszczęśliwi. Lęk przed własną kreatywnością to w dużym stopniu lęk przed nieznanym.”~Julia Cameron, Droga Artysty 

Wiosną 2019 roku powołałam „Twórcze grono” Bielska-Białej, by wspólnie przejść przez 12 tygodniowy program odrodzenia Wewnętrznego Twórcy, zawarty w książce Julii Cameron „Droga Artysty”. Autorka książki, znalazła sposób, który niezliczonym ludziom, niezależnie od wieku, zawodu i sytuacji społecznej, pomaga odnaleźć, odzyskać i docenić twórcę w sobie. Przez lata pracy z „zablokowanymi” artystami, przekonała się, że zdolności twórcze są częścią natury każdego człowieka, czekają tylko na sprzyjające warunki – przede wszystkim na wsparcie ze strony nas samych. Stwierdziła także, że do wyzwolenia pełnego potencjału, potrzebna jest grupa ludzi, którym przyświeca podobny cel – stąd idea „Twórczych gron”. 

Dzięki powołaniu i pracy w gronie poznałam grupę wspaniałych ludzi. Wspólnie nauczyliśmy się wzajemnie wspierać swój rozwój, razem robiliśmy ćwiczenia, dyskutowaliśmy o ich oddziaływaniu na nasze życie, odkrywaliśmy nowe talenty, odnawialiśmy nasza więź z Bogiem, świętowaliśmy nasze sukcesy, opłakiwaliśmy porażki, i stale odnajdowaliśmy odwagę i inspirację do stawiania kolejnych kroków na ścieżce własnego twórczego rozwoju. 

Serdecznie polecam powoływanie gron w każdym mieście. Rezultaty są naprawdę zaskakujące!