Kosmiczni Strażnicy

Od Księżycowej Pełni w Rybach pracuję nad cyklem „Kosmicznych Strażników” , który powołałam do życia w intencji niesienia pomocy i podnoszenia świadomości ludzkości w czasie transformacji, wejścia w nową epokę (era Wodnika). Jak widzimy wokół stare struktury upadają, przebudowuje się matryca, a cała „epidemiomania”, jest tylko jednym z elementów tej przebudowy… 

Jako pierwsza z cyklu wyłoniła się Polaris.

Polaris, marker i tusz na płótnie, 2020.

Obraz przedstawia tajemniczą i do dzisiaj nie do końca rozpozną Gwiazdę Polarną.
Od zarania dziejów była ona nocnym drogowskazem dla wędrowców, gdyż jak żaden inny punkt widziany z Ziemi owa gwiazda nieustannie pozostaje w tym samym miejscu.
Być może dlatego to właśnie Polaris wyznacza kierunek kolejnym obrazom z tego cyklu.

Tuż za nią ze swoich kosmicznych obłoków zeszły tańczące i śpiewające Szamanki wraz z Boginią Węży. Motyw znany mi z muzeum w Heraklionie, gdzie widziałam statuetki piersiastych rozbawionych bogiń trzymających w swych dłoniach węże, które można uznać za symbol poznania i okiełznania energii seksualnej.

A zatem pierwsze informacje płynące z przestrzeni to stabilizacja (Polaris), taniec, śpiew i energia seksualna (szamanki).

Bogini Węży, akryl i tusz na płótnie, 30cm, 2020.

Szamanki, akryl i tusz na płótnie, 2x30cm, 2020.

 

Krąg Kobiet-Krąg Życia to kolejny obraz z tego cyklu, który powstał z wdzięczności i miłości do świętych spotkań w Kręgu.

Na czerwonym tle zachodzącego Słońca widzimy sylwetki grających i śpiewających postaci kobiet w różnym wieku. Jest i kobieta w ciąży grająca na flecie i babcia z tamburynem… Wśród nich znajdziemy także kilka zwierząt. I tak właśnie toczy się koło życia i doświadczania różnych stadiów rozwoju.

Każdy etap życia dostarcza nam wspaniałych wartości od radości dzieciństwa, dojrzałości macierzyństwa, aż po mądrość wiedźmy.

Krąg Kobiet-Krąg Życia, olej, tusz na drewnie, 22cm, 2020

Na kolejnym obrazie z cyklu, bramy niebios otworzyła Bogini, która zsyła nam swojego posłańca Orła. Jako jeden z najbardziej znanych mediatorów pomiędzy światem Bogów i światem ludzi, niesie nam przesłanie Wielkiego Ducha. Przynosi odwagę, potęgę i zwycięstwo, oraz siłę by stanąć w swojej prawdzie, a jednocześnie uczy nas pokory i odpowiedzialności za własne życie, i wszelkie działania.

Zesłanie Bogini, 27,5cm, olej, tusz na drewnie, 2020.

Kto pokaże się następny?