O Wewnętrznym Dziecku

Równonoc wiosenna wyznacza nowy rok astrologiczny, wejście w nowy cykl, który rozpoczyna Wiosna.  Dnia przybywa, a Słońce staje się coraz mocniejsze, wybudzając z zimowego snu rośliny i zwierzęta, a nam dodając energii do działania i witalności. 

Jest to energia wzrostu, nowych sił, działań, nowch celów, strategii, planów. Jest to także czas, w którym możemy obudzić także swoje Wewnętrzne dziecko.  Żyje ono w każdym z nas. Jest to ta część psychiki, która została rozwinięta do poziomu ok 5-6 letniego dziecka. Funkcjonuje w naszej podświadomości jak archetyp, pierwotny wzorzec.
Jest to także ta część w nas, która jest tożsama z Wewnętrznym Artystą. Zasila naszą kreatywność, twórczość, ciekawość, radość i zachwyt. Pozwala na prostotę i czystość w wyrażaniu emocji, uczuć i potrzeb.
Często jest także źródłem wielu problemów i traum, których faktycznie zaznaliśmy w czasie naszego dzieciństwa. Stanowi także zbiór przekonań, schematów i programów jakie w tym czasie kształtowali w nas rodzice, nauka, kultura, społeczeństwo, religia.
Teraz otwiera się przed nami możliwość uzdrowienia dawnych ran, zweryfikowania podwalin naszej wewnętrznej prawdy i wartości, które często mają swoje korzenie właśnie we wpajanych nam od dziecka przekonaniach.

Wiosna jest momentem przebudzenia, jest formą dziecka, które budzi się do życia na ziemi po płodowym/zimowym śnie. Dlatego też przebudzenie tej energii w sobie jest niezwykle istotne. Zwłaszcza teraz kiedy trwamy w epidemicznym zawieszeniu.

Wraz ze zdjęciami z dzieciństwa przywołajcie swoje cechy, które wtedy przejawialiście. Przypomnijcie sobie to, co w tamtym czasie Was absorbowało, czym się zajmowaliście, jakie mieliście hobby, co lubiliście robić, gdzie chodzić, czym i jak się bawić, jaki wtedy mieliście kontakt z naturą i otaczającym Was światem? Czego wtedy pragnęliście, o czym marzyliście?

A jeśli z tamtego czasu płyną do Was smutne, ciężkie wspomnienia, jeśli nie mieliście możliwości na rozwój, nie dostaliście wystarczającej ilości uwagi, miłości czy wolności, to dajcie sobie to teraz. Skontaktujcie się ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem, idźcie razem na spacer, zobaczcie dokąd może Was poprowadzić.

Jeśli nasze dziecko odżyje to i my będziemy tryskać świeżością radością i nowymi pomysłami. A wszelkie negatywne zdarzenia z przeszłości nie będą miały już nad nami władzy. Dlatego już dzisiaj zapytaj się swojego dziecka czego potrzebuje teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *