O Wiośnie

Mamy już Wiosnę w pełni. Możemy już legalnie korzystać z zieleni miejskiej, iść do lasu czy na łąkę. Kiedy już będziesz na spacerze rozejrzyj się wkoło, zobacz jak płatki kwiatów powoli opadają z drzew, jak iskrzą się w słońcu główki mniszków, jak zaczyna kwitnąć bez i wyrasta soczysta pokrzywa. Skorzystaj z darów, które przynosi Natura.

Poza budzącym się życiem roślin i zwierząt, charakterystyczne dla Wiosny jest to że dzień jest dłuższy od nocy. Słońce z każdym dniem aż do przesilenia letniego staje się coraz mocniejsze i wysoko wznosi się ponad horyzont, dodając nam energii do działania i witalności.

Wiosna, kojarzy nam się także z porządkami po Zimie. Zmieniamy ubrania w szafach, odświeżamy wnętrza mieszkań i domów. Zaczynamy prace w polu i ogrodzie, gdyż jest to czas siania i sadzenia.

Wiosna ucieleśnia siłę Wschodu, która rozprasza wszelki mrok dając wszelki początek, nowego życia, nowego etapu, nowych planów i wizji. Siła Wschodu związana jest z żywiołem Powietrza, który pod postacią Wiatru rozsiewa ziarna i zapyla kwiaty manifestując swoją życiodajną moc.

Te dwie siły zawsze możemy wezwać i prosić o pomoc kiedy potrzebujemy zasilić się nową energią, wyjść z impasu, rozświetlić swoją ścieżkę, zacząć coś nowego. Także wtedy kiedy potrzebujemy natchnienia i inspiracji.

W tej części roku przychodzą nam z pomocą także zwierzęta z królestwa powietrza, którego reprezentantem jest Orzeł, posłaniec bogów, łącznik światów duchowych i ziemskich. Przesłaniem Orła jest wzrost, rozwój swoich potencjałów i talentów, dalekowzroczne działania, większa perspektywa, zwycięstwo, siła, ale także pokora, szacunek i odpowiedzialność.

W odniesieniu do życia człowieka Wiosna to czas wszelkich początków, narodzin, wzrostu i dzieciństwa. To etap, w którym się kształtujemy, rośniemy, powoli odłączamy od matki, doświadczamy i badamy wszystko to co jest wokół nas, uczymy się rozpoznawać i nazywać to co nas otacza, a także wyrażać swoje uczucia i potrzeby. W tym czasie najbardziej kształtuje się nasz umysł i inteligencja, powstaje poczucie własnego ja i buduje się nasz charakter, na bazie wyrobionych już przekonań i zebranych informacji. Wiosna to idealny czas na wspominanie swojego dzieciństwa i pracę z Wewnętrznym Dzieckiem o czym pisałam wcześniej.

Pomimo trudnego czasu postarajcie się rozbudzić w sobie radość i beztroskę, które są domeną dziecka i dzieciństwa. Radość to uczucie szczęścia, beztroski, pogody ducha, rozbawienia i zabawy. To poczucie humoru, skłonność do komedii, śmiech i uśmiech. Często z radością związane jest z uczucie zadowolenia, a także doświadczenie przyjemności i spełnienia.

Radość jest świetnym narzędziem do podnoszenia naszych wibracji w górę, do pokonywania lęków, wszelkich negatywnych myśli, a nawet sytuacji zagrożenia!! Pomimo tego, że wiemy że śmiech to zdrowie, często mówimy, że nie mamy powodów do radości.

A jak jest naprawdę?

Jeśli chcesz się przekonać, zapraszam do wykonania prostego ćwiczenia.

Wymień co najmniej 30 rzeczy, które sprawiają Ci radość, które lubisz robić.

By podnieść nieco poprzeczkę możesz w odniesieniu do każdej odpowiedzi zadać sobie następujące pytania:

Płatne czy za darmo? W pojedynkę czy z kimś? Szybko czy powoli? Czy ma związek z twoją pracą? Co aktywuje: umysł, emocje, ciało czy ducha?

Jakie wnioski Ci się nasuwają? Czy twoja radość jest uzależniona od udziału innych, od Twoich zainteresowań i pracy, od pieniędzy, od czasu? Czy wręcz przeciwnie?

Jestem przekonana, że wyniki choć trochę Cię zdziwiły 🙂

Cudownej Wiosny!