Zwierzęta Mocy

Pracuję ze Zwierzętami Mocy od 2012 roku. Przez ten czas udało mi się skrystalizować i usystematyzować zasady naszej komunikacji i obrzędów. Aktualnie zajmuję się także sprowadzaniem Zwierząt Mocy dla osób, które potrzebują takiego opiekuna. Rolą Zwierzęcia Mocy jest utrzymywanie zdrowia, zarówno fizycznego, emocjonalnego jak i psychicznego swojego towarzysza, oraz dawanie wskazówek i wsparcia. Możemy wzywać swoje zwierzę w codziennym życiu, kiedy potrzebujemy dodatkowej energii, pomocy, kiedy mamy trudności lub jesteśmy w niebezpiecznej sytuacji. 

Dla szamanów i praktyków szamanizmu Zwierzęta Mocy są ich przewodnikami po światach szamańskich oraz nieodzownymi towarzyszami ceremonii i rytuałów.

By sprowadzić Zwierzę Mocy wykorzystuję metodę Michaela Harnera, przekazaną mi przez moją nauczycielkę Evę Ruprechtsberger. Proszę swojego przewodnika o pomoc i udaję się w podróż przy bębnie do Innego Świata, wyrażając intencję pozyskania Zwierzęcia Mocy dla tej konkretnej osoby. Po podróży mówię jakie to Zwierzę i jeśli otrzymuję zgodę, to wracam po nie i wdmuchuję tą istotę w serce i głowę klienta. Po czym następuje moment medytacji w ciszy, potrzebny na poczucie tej istoty w sobie. 

Po upływie 24 godzin można zrobić podróż integrującą. Natomiast poprzez Taniec Mocy łączymy się z naszym Zwierzęciem, by zyskać jego umiejętności. Można także otaczać się jego wizerunkami zrobić sobie amulet z jego podobizną lub częścią ciała (pióro, futro, pazur, kieł, łuska itp.)

Posiadanie swojego zwierzęcego opiekuna oznacza aktywne zaangażowanie. Przede wszystkim komunikację, stworzenie relacji, budowanie prawdziwej więzi opartej na uczuciach. 

Pamiętajmy też, że jeśli posługa tego Zwierzęcia została już skończona, lub ono samo postanowiło od nas odejść i nie pojawia się w naszych wizjach, należy zrobić rytuał uwolnienia. Można np. wdmuchać ducha Zwierzęcia w kamień i zakopać go do ziemi. 

Jeśli pragniesz poznać swoje Zwierzę Mocy i pracować z nim, możesz zgłosić się do mnie na indywidualną sesję, która trwa ok 2 godzin i kosztuje 200zł. 

Bardzo lubię robić tą sesję na żywo w swojej pracowni artystycznej Portal Mocy w Makowie Podhalańskim, ale jest ona także możliwa on-line.

Praktyka pracy ze Zwierzętami Mocy i totemami jest najbardziej znana wśród rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Indianie różnych plemion zintegrowani z Matką Naturą i Wielkim Duchem, postrzegający świat duchowo i mistycznie, wierzą w ożywioną naturę wszechrzeczy, świat widzialny i niewidzialny. Wszystko co istnieje ma swojego ducha, który może stać się cennym źródłem informacji, sprzymierzeńcem, strażnikiem i przewodnikiem po świecie duchowym. 

W kulturach szamańskich wierzy się, że każda żyjąca istota ma co najmniej jednego  duchowego opiekuna (echem tego jest Anioł Stróż w naszej kulturze). Dzieciom wraz z imieniem nadawano osobistego opiekuna. Często każdy ród posiadał także swój zwierzęcy totem, godło rodziny lub klanu, który uznawany był za protoplastę i opiekuna rodu. Np Klan Dzika, Klan Niedźwiedzia itp. Owe Zwierzęta nie tylko wprowadzały w tajniki przyrody były także wsparciem w świecie duchów i przodków. Radzono się ich w każdej życiowej sprawie. 

Charakterystyczne cechy i umiejętności oraz przystosowanie do warunków życia różnych stworzeń są bezcennym źródłem informacji, nauki tego, jak przetrwać i sprawnie radzić sobie w wielu skomplikowanych sytuacjach. Podziwia się zarówno siłę, spryt, szybkość, jak i rozwagę, delikatność czy łagodność. Najważniejszym momentem w tym procesie jest Pieśń i Taniec Mocy. W tym celu używa się głosu, grzechotki czy bębna, można ubrać skórę, maskę, pióra, amulety itp. Poprzez imitowanie dźwięków i ruchów Zwierzęcia, przeobrażamy się w niego, możemy spojrzeć jego oczami. Czujemy jego ducha w sobie, oddając mu nasze ciało otrzymujemy jego umiejętności i moc. Tak zintegrowani z mocą zwierzęcia możemy dokonywać ważnych ceremonii, przedsięwzięć, wglądów czy uzdrawiania.

Więcej o Zwierzętach Mocy znajdziecie na blogu.