Zwierzęta Mocy

Pracuję ze Zwierzętami Mocy od 2012 roku. Przez ten czas udało mi się skrystalizować i usystematyzować zasady naszej komunikacji i obrzędów. Aktualnie zajmuję się także sprowadzaniem Zwierząt Mocy dla osób, które potrzebują takiego opiekuna. Rolą Zwierzęcia Mocy jest utrzymywanie zdrowia, zarówno fizycznego, emocjonalnego jak i psychicznego swojego towarzysza, oraz dawanie wskazówek i wsparcia. Możemy wzywać swoje zwierzę w codziennym życiu, kiedy potrzebujemy dodatkowej energii, pomocy, kiedy mamy trudności lub jesteśmy w niebezpiecznej sytuacji. 

Dla szamanów i praktyków szamanizmu Zwierzęta Mocy są ich przewodnikami po światach szamańskich oraz nieodzownymi towarzyszami ceremonii i rytuałów.

By sprowadzić Zwierzę Mocy wykorzystuję metodę Michaela Harnera, przekazaną mi przez moją nauczycielkę Evę Ruprechtsberger. Proszę swojego przewodnika o pomoc i udaję się w podróż przy bębnie do Innego Świata, wyrażając intencję pozyskania Zwierzęcia Mocy dla tej konkretnej osoby. Po podróży mówię jakie to Zwierzę i jeśli otrzymuję zgodę, to wdmuchuję tą istotę w serce i głowę klienta.

Kiedy już masz to zwierze, możesz się z nim połączyć przez Taniec Mocy po to, by zyskać jego umiejętności. Można także otaczać się jego wizerunkami zrobić sobie amulet z jego podobizną lub częścią ciała (pióro, futro, pazur, kieł, łuska itp.)

Posiadanie swojego zwierzęcego opiekuna oznacza aktywne zaangażowanie. Przede wszystkim komunikację, stworzenie relacji, budowanie prawdziwej więzi. 

A jeśli posługa tego Zwierzęcia została już zakończona, lub ono samo postanowiło od nas odejść i nie pojawia się w naszych podróżach, należy zrobić rytuał uwolnienia. Można np. wdmuchać ducha Zwierzęcia w kamień i zakopać go do ziemi. 

Jeśli pragniesz poznać swoje Zwierzę Mocy i pracować z nim, możesz zgłosić się do mnie na sesję indywidualną, która trwa ok 2 godziny i kosztuje 300zł. 

Bardzo lubię robić tą sesję na żywo w swojej pracowni artystycznej Portal Mocy w Makowie Podhalańskim, ale jest ona także możliwa on-line.

Praktyka pracy ze Zwierzętami Mocy i totemami jest najbardziej znana wśród rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Indianie różnych plemion zintegrowani z Matką Naturą i Wielkim Duchem, postrzegający świat duchowo i mistycznie, wierzą w ożywioną naturę wszechrzeczy, świat widzialny i niewidzialny. Wszystko co istnieje ma swojego ducha, który może stać się cennym źródłem informacji, sprzymierzeńcem, strażnikiem i przewodnikiem po świecie duchowym. 

W kulturach szamańskich wierzy się, że każda żyjąca istota ma co najmniej jednego  duchowego opiekuna (echem tego jest Anioł Stróż w naszej kulturze). Dzieciom wraz z imieniem nadawano osobistego opiekuna. Często każdy ród posiadał także swój zwierzęcy totem, godło rodziny lub klanu, który uznawany był za protoplastę i opiekuna rodu. Np Klan Dzika, Klan Niedźwiedzia itp. Owe Zwierzęta nie tylko wprowadzały w tajniki przyrody były także wsparciem w świecie duchów i przodków. Radzono się ich w każdej życiowej sprawie. 

Charakterystyczne cechy i umiejętności oraz przystosowanie do warunków życia różnych stworzeń są bezcennym źródłem informacji, nauki tego, jak przetrwać i sprawnie radzić sobie w wielu skomplikowanych sytuacjach. Podziwia się zarówno siłę, spryt, szybkość, jak i rozwagę, delikatność czy łagodność. Najważniejszym momentem w tym procesie jest Pieśń i Taniec Mocy. W tym celu używa się głosu, grzechotki czy bębna, można ubrać skórę, maskę, pióra, amulety itp. Poprzez imitowanie dźwięków i ruchów Zwierzęcia, przeobrażamy się w niego, możemy spojrzeć jego oczami. Czujemy jego ducha w sobie, oddając mu nasze ciało otrzymujemy jego umiejętności i moc. Tak zintegrowani z mocą zwierzęcia możemy dokonywać ważnych ceremonii, przedsięwzięć, wglądów czy uzdrawiania.

Więcej o Zwierzętach Mocy znajdziecie na blogu.